Jak rozpoznać prędkość pamięci w karcie grafiki?


(Foraq) #1

Mam Radka 9550 Sapphira i nie wiem jak szybkie są pamięci... Nie wiem nawet jakiej firmy:( Niby nic takiego ale gdy ma się naklejone radiatory na pamięciach i chce się wgrać bios od Radka 9600 to juz pojawia się problem... Sprawdziłem w Everst-cie pamięci i mam coś takiego:

Tak więc który parametr oznacza prędkość pamięci w ns?? Bo CL to chyba nie jest, bo pamięci 3ns w Sapphirach chyba nie było... Aha, wiem że mam pamięci Samsunga...

PS. Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem ściągnąc biosa z Radka 9600 Pro Sapphira i wgrać go do siebie problem z tym, że przy ściąganiu trzeba wybrać typ wyjścia TV na karcie (posiadam takowe;)): NTSC, PAL, PAL-M, PAL-60, NTSC-J, SCART-PAL, PAL-CN, PAL-N... Teraz mam pytanie - który typ mam wybrać??


(Zolciak) #2

Żadna z tego to nie są ns :slight_smile: A tak btw. jesteś pewien, że te pamięci pujdą bez problemów na 600MHz :slight_smile:


(Foraq) #3

a to lipa... a co do taktowania pamięci to Sapphire robił też 9600 z zegarem 500MHz, a tak to pamiątki mi już chodziły;) no, ewentualnie mogę wgrać od zwykłego 9600, ale nazwa 9600Pro lepiej wygląda;)... Chciałbym znaleźć bios z wersji Sapphire 9600 Pro Advantage (tam było 400/450 więc jeszcze mniej). Wiecie gdzie taki znalezc?? Powiedzcie mi tylko co z tym złączem TV, jaki to typ ma być...


(JNJN) #4

Jak Samsunga to chyba są 5 ns.

Musisz odczytać bezpośrednio z kości.

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=91386


(Foraq) #5

Moim zdaniem są to 4ns;) Powtarzam, mam naklejone radiatory i nie moge odczytac... Wydaje mi się ze były to 4ns. Zresztą Sapphire takie robił:slight_smile: A JAK Z TYM TV OUT??????


(JNJN) #6

Wrzuć i czytaj

Radeon 9550 podkręcanie

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

np

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2 ... asc-0.html