Jak rozszerzyć ilość pamięci na dysku C

Hej grupo
Kupiłem komputer z dyskiem SSD NVME systemowym 128GB, zrobiłem klona na dysk o większej pojemności (500 GB), wszystko działa lecz w oknie zarządzania dyskami pokazuje dwa dyski, jeden C - systemowy, o pojemności 128GB, partycję recovery i kolejną partycję z pozostałą wolną ilością pamięci na dysku. próbowałem rozszerzyć partycję C na pozostałą wolną część pamięci, lecz ta opcja nie jest dostępna. Jak można coś takiego zrobić bez reinstalacji systemu?
Pozdrawiam

Narzędzie Microsoftu sobie z tym nie poradzi, ponieważ pomiędzy partycją C i tą „wolną” jest partycja recovery.
Jedynie zewnętrzne programy umożliwią taką operację scalenia i pozostawienia partycji recovery…
Koledzy podpowiedzą jak to zrobić za pomocą jakiego programu…

Jak zacząłeś to dokończ, zamiast :man_facepalming:

Gparted

Ja robiłem to jedynie płatnym programem a wiem, że można liczyć na kolegów z forum, którzy podpowiedzą (jak to zrobił na przykład kolega @jajec) jaki sprawdzony program bezpłatny da sobie z tym zadaniem radę…co jeszcze źle zrobiłem według ciebie?

Trzeba było napisać jakim. To już jakaś informacja. A nuż ma wersje free która to umożliwia.

OK wszystko już wiem, na drugi raz się poprawię…:wink:

https://www.dobreprogramy.pl/aomei-partition-assistant,program,windows,6628680812980353