Jak rozwiązać problem polecenia Boot System Failure Insert D

Podczas użytkowania komputera nagle windows sie zawiesil i po chwili komputer się zrestartował.

Uruchomił się do momentu odczytu dysków i pojawiła się informacja- non disk etc.

Wyłączyłem komp i uruchomiłem ponownie.

Wtedy stanął przy poleceniu press CTRL+s or F4.

Nacisnąłem reset i komputer uruchomił się ponownie z sukcesem.

Co się dzieje i jak usunąć problem? Na razie nie wyłączam komputera i Czekam na pomoc od Was.

Daj screena z zakładki Health i Error Scan po skanowaniu bez opcji quick scan.

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Niestety nie udało się tego zrobić bo komputer zrestartował się znów tym razem przy uruchamianiu windows pojawila sie info ze jest problem z dyskiem d, skanowanie i ok. Ale potem znow sie powtórzyło a teraz na poczatku przy veryfing IDM pojawia się informacja boot system failure insert disc press enter. I co mam teraz zrobic? Pisze przez telefon.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Niestety, prawdopodobnie dysk padł, jeśli możesz to sprawdź go w innym komputerze.

Dysk był wymieniany rok temu, żadnych stuków nie ma ale widzę że w bios porobiły się zmiany np nie mam dysku A, był wyłączony a teraz włączony. Wyłączyłem ale i tak nie działa.

Jak powinny prawidłowo wyglądać wpisy w bios żeby komputer działał. Tylko bez skanów bo przez telefon nie odczytam.

Proszę wykonać zalecenie moderacyjne albo wątek zostanie usunięty! Dziękuję za uwagę.

O niczym to nie świadczy, że dysk był rok temu wymieniany. Prawdopodobnie padł musisz go sprawdzić w innym kompie dla 100% pewności. Wpisy w biosie jak powinny wyglądać no mam Ci cały bios przepisać? Zrób load default setting i zapisz zmiany wychodząc z BIOSU.

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zaznacz opcje tak jak na obrazku i kliknij Start

  • poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i wykonaj zrzut ekranu albo zdjęcie

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i wykonaj rzut ekranu albo zdjęcie

hirensboot1.th.jpg

hddscan.th.jpg

Kliknij w dany obrazek aby powiększyć

Wracam po prawie miesiącu, wyczyściłem komputer włączał pojedynczy sygnał jednostajny, wyciągnąłem dwie blaszki powyżej dysku, włożyłem ponownie i się uruchomił ale problem jest nadal.

Niestety nie mogę zrobić skanu tym programem bo się skończył trial, nagrywarka padła Mi dwa mięsiące temu więc obrazu też nie zrobię. Czy jest inny program którym mógłbym zrobić taki skan i dać tutj na forum żebyście Mi pomogli stwierdzić co się dzieje?

Poza tym tak jak przedtem przy uruchamianiu wundows pokazuje sie cały czas coś takiego:

http://oi39.tinypic.com/30d8q38.jpg

http://oi41.tinypic.com/2qa4bvb.jpg

Dodane 11.09.2013 (Śr) 12:13

Dodam jeszcze czy poprzez klawiaturę czy myszkę klikam na wyłącz komputer, na ekranie pojawia się zamykanie systemu, po chwili ekran się wyłącza a komputer nadal chodzi i muszę odłączać prąd.