Jak samemu zrobić laptop

Nie brakuje płyty główniej, pamięci ram i procesora

Nie

To nie żart, co nie? Moja wyobraźnia zaczęła szaleć. Pomysł jest fantastyczny - laptop z ekranem CRT i porządnym głośnikiem. Jasne że da się zmniejszyć:

1. z dysku twardego usunąć obudowę i dwa lub trzy talerze (można przerobić na krajzegi)

2. z karty graficznej usunąć chłodzenie i pilnikiem zeszlifować tranzystory (mają lśnić jak psu wiadomo co)

3. napędy optyczne nie potrzebują obudowy - wywalić lub przerobić na łóżeczko dla chomika

4. głośnik na kawałki i co istotniejsze elementy łączymy za pomocą super kleju

5. obudowę oczywiścia na blachowkręty lewoskrętne Philips’a

6. w ekranie CRT wiercimy otwór i do pełna zalewamy ciekłymi kryształami (dostępne w Biedronce)

Hm… brakuje tylko procesora, płyty głównej, pamięci i zasilacza. Proponuję użyć:

proc: obwody FX85ES Casio

płyta: może być pilśniowa (może być też sklejka, ostatecznie kawałek starego PCV)

ram: może być firmowy osRAM, dostępny w wielu kolorach

moc: może być agregat od lodówki - w połączeniu z butelką freonu zapewnia też doskonałe chłodzenie

Powodzenia.

Da radę. Taki mniejwięcej bedzie efekt: http://englishrussia.com/?p=2265#more-2265 . :smiley:

:o :hahaha: widzę, że kolega za wszelką cenę chce mieć laptopa. Trudne zadanie do wykonania, a tak na marginesie nie można mieć dwóch kont.

Witam ja niemam dwóch kont “WIELMORZNIK” to konto brata a ja mam pytanie z czego zrobić płytę główną ram procesor i zasilacz bo chciałem sobie zrobić taki eksperyment. :razz:

hahah szykuje sie nam nowy producent procesorów, powodzenia

Nie no tak na serio to zapomnij o tym.

#edit

z drewna

Płyta główna - 200 zł

Procek - 300 zł

Ram - 100 zł

Zasiłka - 100 zł

Grafa - 400 zł

Zrobić samemu kompa - Bezcenne.

HAhaha :shocked!:, wy se jaja we dwóch robicie?

Ja jestem przekonany, że użytkownik o nazwie wielmorznik , ma jakieś problemy ze sobą. Jego posty mówią same za siebie. Obejrzałem już kilka tematów i sądzę, że to co on tutaj pisze to albo kompletne bzdury, pochwały ocen z podstawówki, albo składanie laptopa z części komputera stacjonarnego.

PS. Nie mam nic do tego żebyś stworzył własne podzespoły, jeśli ci się uda to czekam na testy i zdjęcia z eksperymentów mam nadzieję, że zrobisz coś lepszego niż to co pokazał nam dodd w fajnej drewnianej oprawie, ty może chociaż włóż w plastik, albo aluminium.

Ja kiedys jak mialem 14 lat mama nie chciala mi kupic kompa bo uczyc sie kazala, to z bratem pokryjomu zlozylismy malego wielkiego pc to byl jeszcze P100 chyba cos okolo 16ramu i dysk 125MB nawet cd-rom podpiolem, nie pamientam dokladnie a to wszystko zmiescilem w szufladzie ze skarpetkami, monitor tylko stal na szafce.Nawet to odpalilem na W95, ale radoche mialem z bratem do dzisiaj sie smiejemy z tego ale zamiast filu to pokaz slaidow byl no i co najwazniejsze to to ze wszystko za free mialem od starszych kumpli.Powodzenia chlopaki napiszcie jaki efekt osiagneliscie.To naprawde jest fajna zabawa. =D>

Witam to znowu ja jak brat wspomniał chcemy zrobić laptopa mamy trochę części ale jak się za to zabrać monitor? jak zrobic monitor bo ja mam ale to jest monitor crt-macie jakieś pomysły z czego zrobić np.ram bo procek wyciągnę z dekodera grafe mam ale brak mi zasilacz . jak zrobić monitor lcd albo inaczej jak zmniejszyć monitor crt proszę o odpowiedz :smiley: . Widze że pomysł się wam podoba tak czy nie prszę napisać w następnej odpowiedzi

kup se używanego lapka za zł z allegro

No tak ale mama mi zabrania kupywać z allegro gdzie mógłbym kupić takiego lapka z 64mb ram dysk twardy 5 gb procek niewiem jakiś stary mieszkam w bytomiu macie pomysł gdzie by takiego lapka kupić

gościu niezłe jaja sobie robisz panie informatyk1996

ten temat (jeśli w ogóle) powinien być w dziale “na luzie” chyba…

http://www.youtube.com/watch?v=2hhVQLZaTzA

I do dzieła! :lol:

iwa nike ten temat powinień być w koszu.

Rany masz problem iva przed chwilą doszedłem do wniosku że lepiej kupić jakiś starszy laptop a części sprzedać co o tym myślicie

Cały czas mam wrażenie, że informatyk1996 , wielmorznik to ten sam człowiek. Jakim cudem użytkownik informatyk1996 jest młodszym bratem wielmorznika skoro wielmorznik wcześniej powiedział, że ma 12 lat, a 2009-1996=13.

Wiem proszę admina o usunięcie tematu nara kupiłem laka na allegro z 10zł z core2 duo i vistą ulimate serio nara