Jak scalić film w .mkv (8.7GB) z napisami w .txt


(Cr4vens) #1

Witam

Tak jak w temacie, jak scalić obraz z napisami, aby nie stracić jakości obrazu. Oraz czy istnieje możliwość, aby napisy były wyświetlane na dolnym czarnym pasku filmu zamiast na filmie??


(scripter1) #2

Generalnie jeśli chcesz wstawić napisy do filmu to nazywa się to wmuxowywaniem napisów w obraz, takie napisy będą widoczne w każdym odtwarzaczu który będzie odtwarzał obraz tego filmu ale ograniczeniem jest to że będą one na filmie a nie na czarnym pasku (chyba że jakimś dobrym edytorem dodasz na dole czarny pasek ale to wyższa filozofia więc to pominę).

W przypadku MKV (i jeszcze kilku innych formatów) jest jeszcze możliwość wstawienia napisów jako jeden z elementów tzw kontenera, takie napisy są w pliku ale są przez odtwarzacze taktowane jakby były w osobnym pliku więc można je nimi manipulować w zakresie w jakim umożliwia to dany program ale wadą tego jest że nie wszystkie programy i nie wszystkie kodeki odczytują takie napisy.

Jest jeszcze trzecia możliwość: ALLPlayer wprowadził jakiś czas funkcję ALLContainer która umożliwia dodanie do każdego pliku audio/wideo napisów, okładki i opisu - działa to na podobnej zasadzie jak opisana powyżej funkcja kontenerowa w MKV ale jak narazie tylko ALLPlayer odczytuje takie napisy.


(Frozenox) #3

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoo ... -setup.exe

mkvtoolnix... i wszystko jasne :wink: