Jak schlodzic procesor?

witam

czym moglbym schłodzic procesor, nie wydajac przy tmy wiekszej sumy? Bo od jakiegos czasu mi sie wylacza komputer i procesor strasznie goracy jest, wiec to chyba przez to. A wylacza sie zawyczaj przy wiekszym obciezeniu, choc sotusnkowo to nie jest ono zbyt duże… Np. dzi pakowalem pliki winrarem i jednoczesnie cos tam przenosilem czy kopiowalem, no i mi sie wylaczyl… To co polecacie?

jaki procesor i jaka płyta główna?

wiedziałem ze cos zapomniałem napisać

Athlon 6000+ (2x 3.0GHZ) i ASUS M2A-VM series

po pierwsze oczyść radiator na procesprze zmień pastę termoprzewodzącą na procku jak pospinaj i poukładaj kable w środku tak żeby było możliwie najmniejsze blokowanie przepływu powietrza i najbardziej efektywna rzecz zmień radiator na procesorze na większy miedziany

1.Kupić dobrą paste termo-przewodząca i nasmarować dobrze nią procesor

2.podręcić prędkość obrotów wiatraka programem SpeedFan

3.Dokupić dodatkowy wiatraczek albo wymienić ten który masz

4.Wyczyścić radiator z kurzu

5.Zdjąć obudowe komputera (zawsze coś)

6.Zrób porządek z kablami żeby przepływ powietrza nie był blokowany

  1. nie wiem

ad 3 - mam, teraz tymczasowo mam taki zewnetrzny wentylator, taki wiatraczek maly i nim chlodze, ale to tymczasowo wiec chyba cos bede musial kupic.

ad 4 - wyczyszczony

ad 5 - zdjeta

ad 6 - rowzniez juz dawno zrobione

wiec chyba bede musiał tą pasta pokombinować.

Jaki polecacie?

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu wiec z moim pytaniem podłączę się do tego.

Może ktoś wie co jaki okres czasu zaleca się zmianę pasty na procesorze???

I rzućcie okiem prosze na to:

http://img206.imageshack.us/my.php?imag … tuuwr7.png

Dodam że komputer nie jest właczony jeszcze nawet godziny, a wczensiej mial co najmniej 2h przerwe.

pasta jeśli ta którą masz jest już twarda może podnieść o kilka stopni temperaturę tylko pamiętaj że nowa pasta w 100% swoje parametry osiągnie dopiero po kilkudziesięciu godzinach pracy i nie żałuj 10 czy 15 pln na lepszą pastę bo nie warto a dobry radiatorek też sporo daje ja przy oc miałem spadek dzięki lepszej paście i lepszemu radiatorowi o ok 20-25 stopni w porównaniu do boxowych więc to sporo

Nie można z góry powiedzieć co jaki okres.hmm…Zależy czy już wyschła i czy zaczęła się wykruszać,musisz sam zobaczyć na procku.Zależy też od rodzaju pasty.Kumpel zmieniał po roku już paste bo strasznie mu sie procesor grzał i miał wysokie temperatury.a ja mam kompa 2 lata i nic złego nie widze w paście żeby trzeba było ją wymieniać.Musisz sam sprawdzić ile jej u Ciebie zostało :slight_smile:

odnośnie radiatora ja mam pentagram Freezone NCX 100 Cu i jest naprawdę spoko ale od boksowego z aluminium każdy większy miedziany będzie lepszy i szukaj takich które mają segemnty w kształcie wachlarza większa powierzchnia - lepsze chłodzenie

myousic, a ten twoj NXC-100 bedzie kompatybilny z moim Athlonem 64 6000+ Dual Core ? Bo chyba takiego zakupie, juz mam na oku jeden na allegro.

A gdzie komputer jest postawiony? Może masz jakaś magiczną szafkę w biurku. i tam nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza. A Radiator pod AM2 szukaj, i przed zakupem popatrz czy Ci się zmieści, i czy nie ma jakiś odstających kondensatorów w pobliżu procka.

Pozdrawiam

Komputer jest wysunięty z szafki wiec cyrkulacja powietrza jest dobra. Juz zamowilem Penagrama NXC-100, powinien być dobry.

tak będzie spoko zdejmujesz stary radiator i jego mocowanie do płyty głównej potem mocujesz nową podstwakę nakładasz pastę tylko nie za dużo mocujesz radiator podłączasz cooler i wszystko działa :lol: proste jak drut

a jeszcze jedna sprawa jeśli masz duży zasilacz i normalną obudowę nie taką w której oprucz instalacji hardwaru można hodować chomiki (tak jak ja) możesz mieć problem z zamontowaniem tego radiatora ja musiałem wyjąć zasilacz bo mi się nie mieścił mocowałem radiator potem na wcisk wkładałem zasiłkę :smiley: kilka segmentów radiatora wchodzi mi w kratkę od coolera zasilacza ale dzięki temu że będziesz miał blisko kilogram miedzi na 100% spadnie Ci temperatura