Jak schłodzić procesor

od jakiegoś czasu podczas korzystania z kompa gdy go bardzie przeciążę (robię więcej rzeczy na raz) wyłącza mi się i uruchamia ponownie podejrzewam że to przez to że temperatura mojego procesora wynosi około 80 stopni C przesmarowałem pastą termoprzewodzącą i nie widzę zmiany reszta info w załącznikach 

post-266805-0-31387000-1413039257_thumb.

post-266805-0-00021200-1413039268_thumb.

Sprawdź czy chłodzenie na pewno przylega do procesora, bo aż dziwne żeby tak słaby procesor tak się grzał że chłodzenie Box nie wystarcza.

“chłodzenie Box nie wystarcza” o co chodzi chłodzenie przylega wszystko git :stuck_out_tongue: wyczyściłem z kurzu wszystko dokładnie bo trochę go było ale nadal jest 80 stopni czym to schłodzić :p 

Wymień pastę, czy komputer jest w miejscu w którym jest dobra cyrkulacja powietrza? Ewentualnie wentylator na procku się żużył i za wolno się kręci.

ale paste wymieniłem jakiś miesiąc temu a jak sprawdzić wentylator czy jet git :P cyrkulacja też raczej spoko jest

No to może jak zmieniałeś pastę źle założyłeś chłodzenie ? 

on  się grzał przed przesmarowaniem pierwszy raz zauważyłem po formacie 

Podaj model płyty głównej.

producent sytemu:          Gigabyte Technology Co . Ltd

model systemu :              GA-770T-D3L

typ systemu :                   x64-based PC

nie wiem czy o to chodzi jeśli to nie to to jak to sprawdzić dodam że nie mam pudełka od niej ani nic 

Podaj jeszcze wersję biosu (CPU-Z zakładka Mainboard) lub  rewizję płyty głównej (lewy, dolny róg na laminacie płyty, nad śrubką).

ta rewizja to chyba 1.4 a bios 

brand:               Award Software International Inc

Version:            F3

Date:                 07/28/2010 

Nie chce mi się wierzyć, że wszystko dobrze siedzi masz zapewne ułamany zaczep od koszyka bądź spinka źle zapięta.

nie no wszystk jest ok sprawdzałem jeszcze raz wszystko sztywno się trzyma 

Czy coś się dzieje z komputerem? Może czujnik uszkodzony źle odczytuje temperatury lub program. Wrzuć screena z HWinfo z zakładki Sensors oraz zobacz w biosie jakie tam są temperatury.

Dokładnie taki efekt miałem jak spalił mi się wiatrak z karty gragicznej GF 9600 GT. Pomogło odłączenie wiatraka karty i założenie na niej taniego 7 cm wiatraka za pomocą plastikowych pasków, zapinek. Wiatrak ten podłączyłem jako drugi do płyty głównej i hula do dziś (a temperatury są niższe niż na oryginalnym). Athlony potrafią niestety grzać się i temperatura 80 st. pod obciążeniem jakoś mnie nie przeraża, ale jeśli obok jest gotująca się karta graficzna… Włącz komputer przy otwartej obudowie i zobacz czy wiatrak na procesorze i karcie graficznej pracują i czy nic (jakieśkabelki) im nie przeszkadza.

hym co się dzieje z komputerem podczas korzystania odpale sobie przeglądarke jaką gierkę i nie zawsze ale czesto się wyłącza i uruchamia ponownie

wszystkie wiatraki pracują wszystko ok a temperatura nieraz spadnie do 79 kable też są w miarę ok  

nie mogę dodać załączników 

Sprawdź temperatury innym programem np. speccy z dp lub innym (dziwne jest to że rdzenie mają po 35 st a cały 80), włącz też np gpu-z lub furmark benchmark i sprawdź czy to nie wina temperatury grafiki. Po ty zdejmij i załóż jeszcze raz pastę, chłodzenie i sprawdź ponownie.