Jak schować folder?

Można w całkiem łatwy sposób schować folder, ze znaleść jest go trudno.

Najpierw tworzymy folder o dowolnej nazwie i kilka pod folderów w nim, też o dowolnej nazwie. Potem przeciągamy nasz folder do ostatniego pod folderu. Teraz klikamy na folder który chcemy ukryć i bierzemy prawym zmień nazwe, kasujemy aktualną nazwe, i wpisujemy trzymając klawisz alt kod: 0160 i puszczamy alt i enter. Teraz klikamy na dowolne pole obok i nie widac nazwy folderu :), teraz jak schować ikone? To proste. Bierzemy na folder właściwości, zakładka dostosowywanie, ====>zmien ikone i tam wybieramy jedną z niewidzialnych ikon, zastosuj i już :)… Folderu nima :P. Nie wiem czy to komuś potrzebne ale pewnie komuś tak, bo poco by to wymyślali :stuck_out_tongue:

Znaleźć go nie trudno… Jak jest na pulpicie to w czasie ładowania systemu widać ten folder :wink: A jeśli już w jakimś folderze, to chyba opcja odśwież pomoże… A jak nie to - Alt+a i widać malutki prostokącik :stuck_out_tongue:

Nie chce mi się sprawdzać więc zapytam z czystej ciekawości bo i tak mi to niepotrzebne:

Czy jak w opcjach folderów ustawione jest aby pokazywać ukryte foldery i pliki to ten też się wyświetla czy nie :mrgreen:

Nie :slight_smile: On jest widoczny, tylko kombinacja alt+0160 i i pusta ikonka sprawiają, że folderu pozornie nie widać.

No ale na pozór go nie widać :stuck_out_tongue: Tak samo można lewym zaznaczyć jakiś obszar i tez go wtedy można zobaczyć, a przy odświerzniu przez chwile go widać. Ale chyba zastosowanie nie jest złe :stuck_out_tongue: Nie każdy sie skapnie. A można gdzieś w górny róg pulpitu go przeciągnąć i tam będzie bezpieczniejszy:p

widze, że przeczytałeś ostatni numer kś w którym było to opisane

Nie:P Poprostu kolega mi powiedział że wpisując ten kod bedzie folder bez nazwy, a ja pomyślałem sobie że można ikonke zrobić tak żeby jej nie było :stuck_out_tongue:

było to opisane jakoś z miech temu w KŚ, w tym numerze co na okładce był dysk i gumka o bezpieczeństwie :stuck_out_tongue_winking_eye:

HITMANEK - czy zwróciłeś uwagę na datę poprzedniego posta ??