Jak ściągnąć simlocka z Samsunga GT-S5600V

znalazłem coś takiego, podobno działa ale nie wiem jak tego użyć, prosze o pomoc

s 5600v unlocking (network) read codes sucess PING: OK, COM21 - QCDI

Software: S5600BUIE2

Regions : Vodafone

Language: de,el,en,es,fr,hr,hu,it,nl,pt,sl,sv,tr

Release : 2009 May Rev: 2

Hardware: MP 0.700

IMEI: 352*********

BTID: 0025:67:733EAF

S/N : R8XS632629

PRID: GT-S5600V

CSID: ATL

SWID: S5600BUIE2

DATE: 2009-05-16

UNID: 70660000640223

FLID: K5R2G1GACC(S5600)S

AXID: -

Sysinfo not Exists

FLAG: 00000001 [Frozen !]

PROV: 214-01 Vodafone, Spain

MAST: 68181941 [uNFREEZE]

NET : 71426373 [#SIMLOCK*NET*71426373#]

Mi to wygląda na wynik skanowania fona jakimś programem skanującym i/lub odblokowującym.

Jeśli nie jest to skan twojego telefonu (twojego konkretnego egzemplarza) to raczej nie przyda ci się to do niczego.

Zanim zaczniesz kombinować ze ściąganiem simlocka to najpierw upewnij się że tel faktycznie ma go założonego bo ostatnio operatorzy zaczęli dawać telefony bez simlocka choć nie mówią o tym (lub mówią ale po cichu i niechętnie).

W samsungach można to sprawdzić następującym kodem wyświetlającym stan poszczególnych blokad: *#7465625#

Uwaga: blokada o którą nam chodzi (uniemożliwiająca użycie karty innego operatora) to ta pierwsza blokada na liście pojawiającej się po wprowadzeniu tego kodu będąca pod nazwą “Network Lock” lub “Blokada Sieci” (zależnie od tego czy będzie po polski czy nie), blokada kryjąca na tej liście się pod nazwą “Sim Lock” lub “Blokada Sim” to zupełnie inna blokada (działa ona w ten sposób że tel będzie żądał podania wcześniej ustawionego hasła po włożeniu jakiejkolwiek innej karty sim niż ta która był w nim w chwili zakładania blokady, nawet gdy będzie to karta tego samego operatora).

po wprowadzeniu tego kodu jest m.in napisane ze sim lock OFF a network code ON

co to oznacza

" network code ON" oznacza że tel ma nałożoną przez operatora blokadę na sieć powszechnie nazywaną simlockiem.

" sim lock OFF" oznacza że blokada żądająca podania hasła po włożeniu jakiejkolwiek innej karty n ie jest włączona.

W skrócie to oznacza że możesz włożyć każdą kartę pod warunkiem że jest tego operatora u którego był kupiony tel.

mi w takim razie skoro mam simlocka, to czy da się go sciągnac domowymi sposobami?

np:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f200/al … es-588846/

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f356/su … ost5120998

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f453/sa … ld-972518/

Dodane 14.08.2010 (So) 15:30

i jeszcze pytanie, jak zrobić unfreeze ??

Hard resety już nie skutkują na nowsze telefony (od dłuższego czasu), jedynie resetują ustawienia i całą zawartość pamięci a simlock zostaje.

Sposób z drugiego linka bazuje na Boxie NS Pro więc jeśli nie posiadasz odpowiedniego boxa (boxy kosztują po ok 1200zł) i odpowiedniego kabla to ta metoda jest nie dla ciebie.

Na nowsze modele często potrzebny jest box.

Jak źle zdejmujesz simlocka lub zmieniasz soft fona to często robi się freeze na fonie (przestaje odpowiadać) a żeby zrobić unfreeze też zwykle potrzebny jest box.

słyszałem że da się to zrobić poprzez Samsung 2G Tool, ale nie u mnie nie chce się on odpalić, wyskakuje komunikat CARD DRIVER FAILED, CARD NOT FOUND

ShortestStraw , Ten tel jest przecież telefonem 3 generacji (3G) a nazwa programu wyraźnie sugeruje że jest on do tel 2 generacji.

ok, zainstalowałem ten sam program dla telefonow 3 generacji a problem jest dalej ten sam

Simlock box-em NsPro

wiem, ze da sie to zrobic bez boxa, trzeba wpisac odpowiednie kody, tylko nie bardzo wiem jak to zrobic

ShortestStraw , jesteś pewien że da się to zrobić kodem na tym telefonie?

Miałem kiedyś jednego samsunga (było to kilka lat temu) którego nie mogłem odblokować kodem mimo że miałem kod odpowiedni do tego modelu, poszedłem z nim do mojego operatora żeby on ściągnął sima (bo skończyła się już moja umowa i musieli to zrobić za free) i oni też próbowali najpierw kodem i nie szło, ściągnęli dopiero jak wzięli go na zaplecze i użyli jakiegoś softu lub boxa.