Jak ściągnąć teledysk i "rozbić" go na klatki?

Może ktoś napisać instrukcje jak ściągnąć teledysk i rozbić go na klatki ? Chodzi mi, żeby ściagnąć teledysk i miec np. w folderze wszystkie klatki w postaci obrazkow. Nie chodzi mi tu o sposob:“Print Screen Sys Rq” + sklejanie w gifacie! Chcialabym miec juz gotowe klatki. Posklejać w gifacie moge, ale nie jestem w stanie kilka razy na sek kliknac print’a… Chyba to jasne ;] Prosze o odpowiedz. I zeby otrzymac taki efekt jaki zostal uzyskany tuu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=140400 przez gradka83

Konkretny link = http://img83.imageshack.us/img83/6370/bykasiamm4.gif

Spróbuj po ściagnięciu zapodać ten teledysk do “Windows Movie Maker” tam bedziesz miał wszystkie klatki z teledysku,a później pokombinuj.Troszeczkę własnej inicjatywy i wysiłku.

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 15:54

Aha ten fragment podany w linku może być o wiele ciekawszy,wszystko za pomocą programu który podałem.

teledysk można ściągnąć różnymi sposobami, zależy to od formatu strumienia(niektóre nie dadzą się sciagnąć), ale najbardziej uniwersalnym sposobem jest użycie UrlSnoopera; co do obrazków to najlepiej użyć gom playera, zrzuca klatki z zadanym odstępem, np 0.2

sek., do 999 klatek, w przypadku dłuższych teledysków trzeba to robić kilka razy

Do: “Rixx”

rixx napisał:

''teledysk można ściągnąć różnymi sposobami, zależy to od formatu strumienia(niektóre nie dadzą się sciagnąć), ale najbardziej uniwersalnym sposobem jest użycie UrlSnoopera; co do obrazków to najlepiej użyć gom playera, zrzuca klatki z zadanym odstępem, np 0.2

sek., do 999 klatek, w przypadku dłuższych teledysków trzeba to robić kilka razy’’

“…zalezy od formatu strumienia…”

“…najbardziej uniwersalnym sposobem jest użycie UrlSnoopera…”

“…co do obrazków to najlepiej użyć gom playera…”

CZŁOWIEKU! Ja nie jestem jakims profesionalnym grafikiem, aby wiedziec co oznaczaja te wasze wszystkie:“skrótowce” i nie połapuje sie w tych wszystkich nazwach programow … Mógłbys napisac na to instrukcję ;)…? JASNĄ. Gdzie ściągnąć te wszystki programy, które wymieniłeś i DOKŁADNIE wyjaśnić jak sie nimi posługiwać… Bardzo prosze ;]

PS. Do:“model12”… Ja jestem płci żenskiej :slight_smile: Pozdrawiam.

UrlSnoopera ściągniesz stąd - http://www.donationcoder.com/Software/M … index.html - kliknij na download itd. po lewej stronie

pod Previous release, następnie kliknij na niebieskie WinPcap pod

Requirements, a na stronie, która się otworzy na get WinPcap po lewej,

na następnej na WinPcap autoinstaller - najpierw zainstaluj WinPcap,

a następnie Snoopera; otwórz Snoopera i kliknij na general options,

zaznacz wszystkie punkty i kliknij na Auto determine network adapter

now - w network adapter powinna się pojawić nazwa twojej karty sieciowej, a w sniffing engine driver powinna się pojawić nazwa WinPcap -

jeśli jej nie będzie zresetuj komputer i zacznij jeszcze raz; kliknij na zakładkę search i w protocol filter wybierz ten, gdzie jest simplify all -

snooper jest gotowy do obwąchiwania sieci(to snoop -węszyć,obwąchiwać)

jeśli chcesz ściągnąć teledysk wejdż na stronę z nim, ale nie klikaj na teledysk, tylko uruchom snoopera i kliknij na sniff network - teraz możesz kliknąć na teledysk i po chwili snooper powinien ci zacząć wyświetlać adresy internetowe - może ich być wiele, ponieważ ściąga także adresy np. animacji flash ze strony itd - twój teledysk będzie prawdopodobnie pod adresem zakończonym jakimś formatem filmowym,

np.flv(flash video), wmv, avi, rm(raczej nie będzie pod swf, bo to reklamy ze strony), kliknij prawym na prawdopodobny adres i copy to

clipboard - teraz musisz tylko wkleić adres do jakiegoś downloadera

i ściągnąć teledysk(jeśli trafiłaś z adresem) - wygoda posługiwania się

snooperem polega na tym, ze prawie nigdy nie zawodzi, a ponadto wystarczy parę sekund odtwarzania, żeby zwąchał adres i można przejść do następnego filmiku, a jeśli jeszcze użyć programu do przechowywania

wielu adresów z clipboardu(schowka), np. ArsClip`a ,to w ciągu 10 minut można uzyskać adresy powiedzmy 20 filmików i hurtowo wkleić je do

downloadera (po skopiowaniu adresu do schowka klikamy w snooperze na clear results! - możemy też wkleić adres strony w manually scan a

Url i kliknąć download - wtedy snooper ściągnie wszystkie adresy

multimedialne, ale ten sposób jest nieco mniej skuteczny)

gom playera ściągniesz stąd - http://www.gomplayer.com/ (na wszelki wypadek ściągnij dużego(30 mb), bo nie wiem, czy mały(4mb)ma

tę funkcję; wystarczy kliknąć w nim na control panel po prawej i na

advanced capture - teraz możesz ustawić opcje zrzutów - change directory>do jakiego folderu ma zrzucać obrazki, format(image format), jakość(quality - 255 najlepsza), burst capture images - ilość obrazków - maksymalnie 999, burst interwal - odstęp czasowy zrzutów, np. co 0.3 sek; klikasz capture, startujesz odtwarzanie i folder zaczyna ci się wypełniać obrazkami

co do tego jak z obrazków zrobić dzieło sztuki to już nie moja działka,

nie mam rozwiniętego zmysłu artystycznego(choć wystarczjąco, by

“przykład”, który zlinkowałaś, ocenić jako raczej kiepski, z pewnością

wyjdą ci znacznie lepsze rzeczy - powodzenia!!)

uuuuufff! !!

ps. zauważyłem, że można ściągnąć tylko “małego” gom playera, ale ma tę funkcję, więc tym lepiej

Dziekuje rixx za pomoc :*:slight_smile:

Aby zrobić z filmu bitmapy posłóż się Virtual Dub-em.

Menu=>File

Save image sequence - zapisuje serię kolejnych klatek do plików BMP.


Najpierw należy zaznaczyć początek i koniec interesującej nas serii przy pomocy suwaka i poleceń Set selection start/end (nie należy używać przycisków Mark in/out, bo wówczas zostaną zapisane klatki od początku strumienia wideo, do końca zaznaczonego fragmentu, czyli dosyć dziwnie... ). Jeżeli nie dokonamy żadnego zaznaczenia, to wszystkie klatki w materiale zostaną zapisane jako pliki BMP.


Po wybraniu tej funkcji pojawi się okienko z kilkoma opcjami:


    * Filename prefix - dodaje wybrany przez nas przedrostek do zrzucanych plików.

      Przydaje się, gdy np. wykonujemy drugą (czy jeszcze następną) serię zrzutów do tego samego katalogu.

    * Filename suffix, including extension - pozwala zmienić rozszerzenie pliku, ze standartowego .bmp na inne. Uwaga! Zmiana na .gif, czy .jpg nie spowoduje zapisaniu zrzutów do takich właśnie formatów, ciągle będzie to BMP.

    * Minimum numbers of digits in name - definiuje minimalną liczbę cyfr dla nazw plików.

      Bardzo przydatna opcja szczególnie, gdy później będziemy przeglądać serię plików przy pomocy np. ACDSee, która szereguje pliki w taki sposób, że plik o nazwie (numerze) "2" wyświetlony będzie między 19 i 20, zamiast 1 i 3. Jeżeli zamierzamy zapisać do 99 klatek to wartość powinniśmy ustawić na 2, jeżeli do 999, to 3 itd.

    * Directory to hold of digits in name - wybieramy katalog, gdzie mają zostać zapisane obrazki. Uwaga! Z poziomu programu nie można tworzyć katalogów, więc przed przystąpieniem do zrzutu należy stworzyć odpowiedni katalog przy pomocy eksploratora (tak fachowo należy nazwać okienka w Windows;-)). Należy również pamiętać, że format BMP nie posiada kompresji, więc pliki takie zajmują bardzo dużo miejsca na dysku, dlatego należy wygospodarować go odpowiednio dużo przed przystąpieniem do zrzutu.

    * First/Last frame filename - okienka te nie maja żadnego znaczenia; informują jedynie o ilości klatek w materiale.

Na podstawie artykułu Arkadiusza Bany. Cały tekst dostępny jest na stronie http://virtualdub.republika.pl