Jak sensownie porównać frameworki?

Witam wszystkich.

Chciałbym się przywitać, ponieważ stronę dobreprogramy znam od pewnego czasu lecz nigdy nie napisałem na forum. Nadszedł ten czas, ponieważ chciałbym poprosić o pomoc.

W ramach prezentacji i referatu szkolnego (na wyższą ocenę) chciałbym porównać kilka frameworków. Założenie jest by napisać API zwracające JSON lub robiące długą operację. Nauczyciel mówił by przygotować środowisko testowe najlepiej na maszynie wirtualnej z linuxem. Wstępnie wybrałem ASP.NET Core i Express ale mogę powiększyć listę o dowolne frameworki.

Znalazłem stronę https://www.techempower.com/benchmarks/ która prezentuje przykładowe porównanie, ale nie rozumiem o co w tym chodzi. Po prostu nie wiem jak zacząć, nie jestem również pewny co dokładnie mógłbym zmierzyć by porównać frameworki.

Jeśli napisałem w złym dziale to przepraszam, proszę o przeniesienie tematu i wyrozumiałość ponieważ nigdy wcześniej nie robiłem porównań oraz miałem dylemat, gdzie umieścić temat na forum. Jeśli są tu doświadczone osoby proszę o porady.

Jeżeli chciałbyś porównać wszystkie to mógłbyś książkę napisać. Proponuję skupić się na tych popularnych frameworkach webowych, np bazując na tej stronie https://semidotinfotech.com/blog/top-10-web-development-frameworks/

Oczywiście są też inne popularne frameworki a ich wybór to kwestia subiektywna. Trudno mi podpowiedzieć wg jakego klucza to porównanie miałoby być. Masz jakieś doświadczenie w pracy z jakimś frameworkiem?