Jak sensownie posegregować pliki na dysku?

Jak sensownie posegregować pliki na dysku ?

Macie na to jakieś ciekawe sposoby ?

Bo już moja niechlujność danych zaczyna mnie denerwować

Poczytaj o strukturze drzewiastej, a reszta zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.

Osobiście preferuję wykorzystywanie folderów systemowych, a więc Dokumenty, Muzyka, Wideo itd. I tak w folderze Dokumenty mam wszystko, co dokumentem można nazwać - pisma, wnioski, ebooki, prezentacje, projekty. W Dokumentach tworzę też dodatkowe foldery, w celu większego porządku (np. by ebooki nie stały się jednym wielkim wysypiskiem, leżą sobie w folderze Dokumenty/Ebooki. W folderze Muzyka też porządek: folder wykonawcy czy zespołu, a w nim albumy. W Obrazach: Wesela osobno, Wakacje osobno, Prywatne osobno, Tapety też itd. W Pobieraniu można stworzyć np. folder Pliki instalacyjne czy Instalki. O porządek na dysku trzeba dbać i trzeba go na bieżąco monitorować, by się nie zgubić. Jest wiele programów, które same tworzą dodatkowe foldery i tam na siłę próbują zapisywać pliki w nich utworzone. Sami użytkownicy też robią niezłe cyrki, np. na pulpicie mają klika(naście) folderów o nazwach Nowy folder, Nowy folder(2), Nowy folder(3) itd. I w każdym pliki z innej bajki; puste też się zdarzają.

Ostatni Mohikanin , a folder Moje dokumenty z podfolderami warto przenieść na inną partycję :wink:

ja na c: mam system i programy, na d: moje dokumenty, na e: instalatory

i tak w Moich dokumentach jest podział na Dokumenty, Muzyka, Wideo, Zdjęcia, Obrazy, Inne a w tych wymienionych mam kategorie itd.

master_zonk6 - warto czy nie warto, każdego indywidualna decyzja. Ja mam na C wszystko, co ważne; a to, co super ważne - dodatkowo na pendrivie. Windows domyślnie przy zapisywaniu nowych plików otwiera swoje domyślne foldery i w nich sugeruje zapis. Mnie to odpowiada. Pozytywne myślenie. Po co wychodzić z założenia, że coś się zaraz sypnie i cały C poleci “w pieruny”? Wiem, że można zmienić lokalizację i zapisu, i samych folderów; ufam jednak założeniom chłopców z Redmond ![-o<

A ja wszystko trzymam na zewnętrznym twardzielu :slight_smile:

sla17 - wszystko na kupie? Na luzie? Jak na wysypisku? To kolega IamNotHouse chciałby wiedzieć :wink:

Na kupie nie tak do końca, po prostu foldery Muzyka, gry itp. ale nie przesadzajmy, żeby dla .ppt, .doc itp. tworzyć osobne foldery :slight_smile:

Ostatni Mohikanin , i tak system po awarii nie chce wstać, idzie format i cały zbiór z kilku lat idzie w diabły. Można przenieść przez konsolę, ale po co. :wink:

Po prostu ja chce wszystkie pliki usystematyzować żeby mieć porządek, bo jak się nie dba to trzeba częste formaty niestety

Jeśli się ma kilka dokumentów i parę piosenek, to problemu nie ma, ale jeśli się ma - przykładowo - wszystkie albumy studyjne Iron Maiden, to trzeba je odpowiednio podzielić. Raz że wiadomo wówczas co, jak i skąd, a dwa - czysto, ładnie i przejrzyście.

Z albumami problemu nie ma - folder muzyka, folder, tytuł albumu (ew. rok), widok ‘lista’ i ja problemu nie mam :wink:

Ja na partycji C trzymam tylko system i programy. Na drugiej partycji potworzyłem osobne katalogi na muzykę, filmy, dokumenty i zdjęcia. Muzykę dziele na konkretne zespoły a następnie albumy. Każdy film ma własny katalog. Dokumenty podzielone są na trzy katalogi: prywatne, edukacja, praca. Każdy z nich zawiera dokładniejszy podział np. na konkretny projekt. Zdjęcia mam podzielone na konkretne wydarzenia lub daty, ewentualnie osoby, gdy otrzymuje jakieś pojedyncze zdjęcia.

Wrona_09 - no to masz, jak widzę, porządeczek pierwsza klasa. A już myślałem, że tylko ja mam fioła na tym punkcie :wink:

Dodam jeszcze tylko, że nie ma u mnie takiej możliwości, by nazwa jakiegokolwiek folderu zaczynała się od małej litery [-X