Jak serwis się spostrzega czy było grzebane przy komputerze?

Witam mam taki problem, bo muszę dać kompa do naprawy a się okazało, ze kolo śrubki odkręcał i coś tam chciał zobaczyć, czy teraz przyjmie go gwarancja??

Jeśli gwarancja jest na całego kompa to zazwyczaj są plomby, której zerwanie grozi jej utratą.

to laptop i nie ma plomb

Przy laptopie z reguły nie ma plomb, otwieranie laptopa jest możliwe z reguły tylko w celu zmiany HDD lub dodania RAM do dolnego slotu. W innym wypadku otwieranie pokryw może naruszać warunki gwarancji, ale w tym celu należy zapoznać się z warunkami danego producenta.

ale to po czym zobaczą że było otwierane jak nie ma plomb

Jak na śrubkach są ślady rozkręcania to się kapną.W ogóle nie widzę sensu pytania,kapną się albo nie,nie dowiesz się do puki nie sprawdzisz.

Nic Ci nie grozi, nie zamkną Cie :smiley:

Może masz rację, zrobię jak mówisz. Ale myślałem że jest ktoś z serwisu i wie jak to sprawdzają.

Może się mylę.ale jest taka opcja że jest czujnik w środku i zarejestrował otwieranie.W kompach niektórych tak jest.

ciekawe czy mają coć takiego w lenovo te czujniki otwierania, może ktoś coś wie?

Czujniki to są zazwyczaj od zalania, nie od otwierania.

Zarówno w stacjonarce ani w laptopie raczej nie zauważysz już plomb.

W laptopach na ogół możesz bez problemu wymieniać pamięć RAM i dysk twardy nie naruszając warunków gwarancji, dalsze grzebanie w bebechach raczej nie jest już mile widziane przez serwisy, gdyż te uwielbiają na byle gównie udupić konsumenta i nie uznać gwarancji.

A jak się poznają? To proste, zadrapania łepków śrubek, “przekręcone” gwinty w obudowie z powodu zbyt mocnego dokręcania, brak śladów zabezpieczającego lakieru czy nawet inaczej ułożona jakaś tasiemka wewnątrz.A mojego znajomego kiedyś uwalili, bo znaleźli jego włos wewnątrz xD

kurcze trzeba będzie spróbować, mam nadzieje że się nie jarną bo poważna awaria chyba nastąpiła bo małym looknięciu do środka, pozdrawiam wszystkich co podyskutowali ze mną

No skoro coś ci się zepsuło, to leć do serwisu a nie sam będziesz grzebać, jak jeszcze masz gwarancję…

Dokładnie, jak coś jest na gwarancji i chce się zachować uprawnienia gwarancyjne to nie grzebie się w tym.

A kapnąć mogą się po bardzo wielu rzeczach.

Np. często na gwint śrubek producent nakłada specjalny klej a odkręcenie śruby powoduje pozostawienie śladu na gwincie.