Jak sformatowac 2 dyski naraz przy uinstalacji windows xp?

Wiem jak sformatować dysk twardy ale nie wiem jak sformatować dwa naraz. Na obu (c i d) zainstalowałem Windowsa i chce to zrobić powtórnie ale tak aby nie mieć 2 naraz i zarazem nie nakładać jednego na drugi.

Proszę o szybka pomoc.

czy dobrze rozumiem ? - masz 2 dyski twarde, na obydwu chcesz mieć Windy i mają się odpalać osobno?

nie mam 2 dyski twarde na obu Windowsy kore nie działają a che mieć jednego działającego ale tak go zainstalować żeby nie wgrywać jednego na drugi w tym celu muszę wyczyścić 2 dyski. a przy instalacji można tylko jeden.

Złączono Posta : 19.10.2007 (Pią) 16:45

żeby nie komplikować powiedzcie tylko jak wyczyścić te dyski

możesz wyczyścić obydwa PRZED instalacją - po prostu użyj fdiska :slight_smile: najlepiej z butującej dyskietki ( przynajmniej ja tak robię) .

możesz użyć “Cichy Boot disk” -tu:

http://pl.unidownload.com/filedownload- … k_514.html

jest tam parę innych programików też przydatnych… .

Jeżeli niema żadnych problemów z dyskami to wystarczy sformatować przy instalacji ten na którym będzie Windows a drugi po instalacji z poziomu sytemu.

Najłatwiej przy instalacji skasuj partycje na obu dyskach sformatuj tą gdzie instalujesz windows a potem w nowym windowsie założysz sobie na drugim dysku nowa partycje i gotowe ;]

Dlaczego jeden? Jak wyczyścisz jeden bierzesz “wstecz” czy jak to tam jest opisane i wracasz do miejsca wybory dysku do instalacji - czyścisz następny.

można też usunąć partycje i stworzyć nowe. Tylko w tedy trzeba dysk sformatować z poziomu windowsa

Dlaczego? Instaler nie potrafi formatować?

oczywiście, że może - ale po co ?

wystarczy mieć sformatowaną partycję systemową - a resztę z poziomu Windy :slight_smile: (tak jest szybciej).

P.s. używając dyskietki o której pisałem, też można to zrobić. :wink:

Ogólnie mówiąc:

format jednego dysku, ewentualny podział na partycje, ustawienie partycji (dysku) startowego, instalacja Windy - a później zabawa z następnym dyskiem - już z pod Windy :slight_smile:

Dzieki za pomoc o to właśnie mi chodzilo komputer czysciutki jak nowy

DZIĘKI :wink: