Jak sformatować dysk bez płyty instalacyjnej?


(Sand99) #1

Witam wszystkich. W jaki sposób sformatować dysk bez płyty instalacyjnej? [Windows 7]

 

Nalegam by nie pisać - "hurr durr ten temat już był" - przejrzałem cały polski internet na ten temat i nic sensownego się nie dowiedziałem. Proszę o klarowną instrukcję.


(tosiekbu) #2

http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html

 

skorzystaj z przycisku wszystkie wersje podbierz 32 bity następnie nagraj obraz na płytę cd 

 

Formatowanie partycji programem GParted jest bardzo proste, wystarczy kliknąć PPM na partycje i wybieramy Format to > NTFS, zapisać zamiany klikając Aplly oraz tak samo potwierdzić. (źródło)


(neXt___) #3

Wrzucić na pendrive’a gparted i spokojnie sformatować partycję. No chyba że nie chodzi o systemową, wtedy C:\Windows\System32\diskmgmt.msc i sformatować za pomocą tego programu.

Słabo szukałeś.


(Kpc21) #4

Jaki jest sens formatowania partycji systemowej bez posiadania płyty instalacyjnej i innego systemu operacyjnego na innej partycji? Z komputera bez systemu operacyjnego zbyt wiele użytku nie ma.


(KAZDAN63) #5

Jak Bios UEFI to Gparted x64 ! 


(adi0922) #6

Czekaj, czekaj. Chcesz sformatować też partycję systemową? Jeśli tak to i tak będziesz musiał zainstalować jakiś system, no chyba, że sprzedajesz dysk. Jeśli nie formatujesz systemowej to polecam poprzez systemowy składnik “Utwórz i sformatuj partycje twardego dysku.” Nwm jak dokładnie się to nazywa bo pracuję w tej chwili na ubuntu. Ale spokojnie znajdziesz jak wpiszesz w start Utwórz. Od razu pokaże się ta opcja. Jeśli formatujesz też i systemową a chcesz po tym wgrać jakiś system to polecam przy instalowaniu wszystko sformatować. Jeśli nie to jak koledzy mówią Gparted.

 

Taka informacja w razie czego dla ciebie. Pamiętaj, że 1GB to 1024MB, a nie 1000MB. Czasami te najprostsze rzeczy najtrudniej przychodzą do głowy :wink: