Jak sformatować dysk na którym dawiej był system?

Witam!

Kiedyś zepsół mi się system operacyjny (Windows 7 Home Premium 64-bit) i byłem zmuszony do zainstalowania systemu od nowa.

Ten nowy zainstalowałem na czystej partycji, a ten stary został ponieważ miałem tam bardzo mi dużo potrzebnych plików.

Pliki ze starego dysku przerzuciłem na nowy ale zostały jeszcze foldery takie jak np:.Windows i nie moge tego dysku sformatować z poziomu systemu operacyjnego ponieważ wyświetla się komunikat "System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania.

Możecie mi podać nazwe jakiegoś programu ?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam BurdziuPL

PS:. W rachubę nie wchodzi płytka z windowsem, ponieważ ją zgubiłem XD.

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

tylko rozważnie patrz co robisz żebyś czegoś innego nie pousuwał sobie :lol:

Nie działa, pisze że na tej partycji jest system i nie można jej sformatować.

PS.: Na dysku na którym aktualnie mam System pisze ‘‘BOOT’’.

Partycje C chcesz sformatować czy D?

Podejrzewam że C i tu będzie problem :lol:

jeśli ją sformatujesz(np gparted albo spod jakiegoś linuksa) nie uruchomi się aktualny system(win7) więc będziesz potrzebował płyty instalacyjnej aby naprawić botowanie(które nie będzie istnieć)

Niestety partycja z Windowsem jest oznaczona jako systemowa i Windows będzie się bronił przed jej sformatowaniem. Jedynym wyjściem jest odpalić WinPe i spod konsoli sformatować partycję konsolowym narzędziem diskpart, albo uruchomić jakies distro linuksa live cd i sformatować spod jego programu do partycjonowania.

Okienko CMD i format C: :smiley:

GuiiHz ,

Dowód:

image_id: 4716

Więc z łaski w swojej nie wypowiadaj się jak masz wypisywać głupoty tylko po to żeby nabić następnego posta.

Ok, już działa.