Jak sformatować dysk systemowy pod win 98?

Mam zainstalowanego windowsa 98. Chciałabym sformatować dysk C (jedyny zresztą) i ponownie zainstalować 98. Przy zwykłej instalacji instalator przechodzi od razu do wersji z obrazem i nie ma opcji tworzenia partycji ani wyboru składników do instalacji. Podobnie zachowuje sie przy odpaleniu kompa z płytki. Mam wersję OEM windowsa. Może to ma znaczenie?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … e+partycje

:okulary:

Aby sformatować jakąś partycję wyłącz komputer, włóż orginalną płytę z Win98 do CD-ROM po czym uruchom ponownie komputer. Powinno Ci pokazać się możliwość wyboru uruchomienia kompa z CD lub bez lub trzeci wariant, jakim jest normalne uruchomienie systemu. Wybierasz to pierwsze po czym przechodzisz do lini komend, gdzie wpisujesz np. format c: i formatujesz tę partycję lub inną komendę: fdisk - narzędzie pomocne do zarządzania partycjami.

Albo też w podobny sposób tylko najpierw w biose ustaw mu żeby czytał windows z dyskietki startowej(musisz ją wcześniej zrobić) i potem pojawia CI sie wiersz poleceń i tam wpisujesz takie komendy jakie napisał kamil_b17 i formatujesz kompa. Po wszystkim uruchamiasz ponownie kompa ale tymrazem zmieniasz mu w biosie żęby czytał windowsa z płyty i jak CI sie ponownie uruchomi postępujesz zgodnie z instrukcjami i cieszysz się sprawnym kompem :wink:

jak przejść do lini komend?

Start -> uruchom -> command

Dzięki. Formatuje sie :lol: