Jak sformatować dysk twardy za pomocą 2 koputera

(Pomorskie28) #1

proszę o pomoc w wytłumaczeniu jak sformatować lub skasować wszytko z dysku twardego za pomocą 2 komputera

(Gabriellos94) #2

Musisz podłączyć dysk pod drugi komputer, tylko pamiętaj, żeby system był bootowany z pierwszego dysku, a nie z tego co podłączyłeś. Wtedy normalnie formatujesz dysk z pozycji systemu. Jeśli chciałbyś usunąć też partycje to proponuję GParted lub po prostu przy instalacji systemu.

(system) #3

Po co tyle fatygi, proste rozwiązania są najlepsze.

Sformatuj na kompie, na którym masz dysk do sformatowania i po kłopocie :wink: .

(Pomorskie28) #4

a jak podłączyć dysk pod drugi komputer .....ja sobie to wyobrażałem tak ze muszę zainstalować jakiś program co podzieli mi pulpit na 2 ekrany i podłączyć komputer do komputera i dalej nie wiem co bo mi chodzi oto ze by skasować wszystko z dysku tak jak to robią w serwisach chcę się nauczyć sam to robić bo nie ma co nosić do serwisu i płacić jak można samemu ale widzę ze to nie takie łatwe będzie jestem przeciętny userem w komputerach więc proszę o więcej szczegółów lub jakieś linki gdzie można coś poczytać na ten temat

-- Dodane 07.02.2011 (Pn) 16:04 --

cytuje mavelle Po co tyle fatygi, proste rozwiązania są najlepsze.

Sformatuj na kompie, na którym masz dysk do sformatowania i po kłopocie

takie formatowanie nic nie daje jedynie co to pogorszy sprawę bo jeśli sie ma w systemie wirusy i ich sie nie usunie a zrobisz ten format to potem żaden antyvirus ich nie wykryje bo będą częścią systemu a wiadomo jest ze virusów jest miliony i zawsze nam coś wejdzie do sytemu nie ma antyvirusa co wykryje wszytko ja wole być pewny i skasować cały dysk

(Aleksander) #5

Twoje wyobrażenia są - niestety - błędne. Prosiłeś o link - podaję poniżej. Myślę, że jest to jeden z najlepszych sposobów na wyczyszczenie starego dysku.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /8644.html

(Boria14) #6

Proponuję-GParted,niejednemu pomógł stresowej sytuacji.PartitionMagic,nie dawał rady...,a taki cacyyyy.....

(Dimatheus) #7

Hej,

Pełne formatowanie usuwa z dysku wszystkie dane - nie tylko system, ale i wszystkie pliki, łącznie z tym zakażonymi. Jeśli więc chcesz postawić system od nowa, wystarczy że w czasie instalacji sformatujesz poszczególne partycje i gotowe - komputer będzie wolny od wirusów. Oczywiście takiego formatowania możesz też dokonać z płytek LiveCD, na przykład przy pomocy G-Parted.

Pozdrawiam,

Dimatheus