Jak sformatować dysk z systemem operacyjnym?

Moja płyta głowna to P5N-D nForce. Chciałbym sformatować mój dysk twardy. Lecz nie wiem, jak w biosie zmienić urządzenie bootujące. Prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

Jeśli nie wiesz jak ustawić bootowanie, wciskaj podczas startu komputera (nie systemu!) klawisz F8 na klawiaturze. W ten sposób uruchomisz listę, z której będziesz mógł wybrać napęd z którego chcesz bootować komputer.

Chcesz sformatować znaki interkunkcyjne :o

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Więc muszę włożyć płytę do napędu, podczas uruchamiania nacisnąć f8 i tam wybrać płytę a nie dysk twardy?

Tak musisz wybrać uruchamianie z płyty

OK, zrobiłem tak, lecz po tym pojawiło się menu, w którym mogłem włączyć tryb awaryjny i inne funkcje tego typu. Co powinienem robić?

to co źle musiszłeś zrobić gdy już włączyłeś startowanie z płyty to powinienno zacząć się ładowanie plików z płyty lub coś podobnego na czarnym tle

Nic takiego się nie pojawiło. Jeszcze raz napiszę, jak to robiłem. Wkładam płytę do komputera, uruchamiam go ponownie, podcas włączania wciskam F8, pojawia się menu rozruchu, tam wybieram mój napęd z dyskiem instalacyjnym Windows i niestety dochodzę do menu opisanego w poprzednim poście.

Poczytaj

Mój BIOS jest inny niż ten opisany w tym poradniku formatowania; to jest właśnie problem, nie wiem, jak zmienić urzędzenia bootujące.

ale możesz pierwszy punkt tak zrobić jak ci kazał @GMajka12

No tak, ale kiedy w menu rozruchu wybieram napęd z płytą Visty to wczytuje się menu, gdzie można włączyć tryb awaryjny, wyłączyć powiadamianie o błędach. Nic z formatowaniem związanego tam nie ma.