Jak sformatować dysk z systemem operacyjnym?

(Petero123) #1

Moja płyta głowna to P5N-D nForce. Chciałbym sformatować mój dysk twardy. Lecz nie wiem, jak w biosie zmienić urządzenie bootujące. Prosze o pomoc. Z góry dziękuję.

(Longhorn2009) #2

Jeśli nie wiesz jak ustawić bootowanie, wciskaj podczas startu komputera (nie systemu!) klawisz F8 na klawiaturze. W ten sposób uruchomisz listę, z której będziesz mógł wybrać napęd z którego chcesz bootować komputer.

(Asterisk) #3

Chcesz sformatować znaki interkunkcyjne :o

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Petero123) #4

Więc muszę włożyć płytę do napędu, podczas uruchamiania nacisnąć f8 i tam wybrać płytę a nie dysk twardy?

(huber2t) #5

Tak musisz wybrać uruchamianie z płyty

(Petero123) #6

OK, zrobiłem tak, lecz po tym pojawiło się menu, w którym mogłem włączyć tryb awaryjny i inne funkcje tego typu. Co powinienem robić?

(huber2t) #7

to co źle musiszłeś zrobić gdy już włączyłeś startowanie z płyty to powinienno zacząć się ładowanie plików z płyty lub coś podobnego na czarnym tle

(Petero123) #8

Nic takiego się nie pojawiło. Jeszcze raz napiszę, jak to robiłem. Wkładam płytę do komputera, uruchamiam go ponownie, podcas włączania wciskam F8, pojawia się menu rozruchu, tam wybieram mój napęd z dyskiem instalacyjnym Windows i niestety dochodzę do menu opisanego w poprzednim poście.

(huber2t) #9

Poczytaj

(Petero123) #10

Mój BIOS jest inny niż ten opisany w tym poradniku formatowania; to jest właśnie problem, nie wiem, jak zmienić urzędzenia bootujące.

(huber2t) #11

ale możesz pierwszy punkt tak zrobić jak ci kazał @GMajka12

(Petero123) #12

No tak, ale kiedy w menu rozruchu wybieram napęd z płytą Visty to wczytuje się menu, gdzie można włączyć tryb awaryjny, wyłączyć powiadamianie o błędach. Nic z formatowaniem związanego tam nie ma.