Jak sformatować dysk z systemem?


(R@fik) #1

Wiem, że ten temat był wałkowany wiele razy, ale ja jestem głupi i nic z tego nie rozumiem. Chciałbym sformatować dysk C:

i zainstalować Windowsa XP. Mógłby mi ktoś po ludzku wytłumaczyć, jak to zrobić? Chodzi mi tylko o samo sformatowanie dysku z zainstalowanym systemem (Windows XP), resztę zrobić umiem.


(pysiu) #2

wkładasz płyte xp uruchamiasz komputer z płyty xp wybierasz nową instalacje o coś takiego http://www.banita.pl/~pysiu/format/partycje.html

i po wybraniu partycji możesz formatować

:stuck_out_tongue:


(Nowy10) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=130197

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953


(system) #4

Sprawa jest prosta: mianowicie wkładasz do napędu płytę z winXP i w biosie zmieniasz aaby ładował z płyty a nie z dysku. NAstępnie "odpowiadasz" na pytania podane przez instalator (pytania typu: czy akceptujesz licencje, czy chcesz kontynuować itd.) i potem wybierasz partycje na której ma być zainstalowany system i w następnym oknie zaznaczasz czy ma sformatować i jaki system plików ma wybrać. Reszta robi się automatycznie.


(Irekxara) #5

jest jeszcze w niektórych "przypadkach" przycisk F9 :stuck_out_tongue:


(Nowy10) #6

http://komputery.idg.pl/ftp/pc_4451/Win ... r.1.0.html


(R@fik) #7

Kiedy póbowałem zrobić tak, jak mówicie, pojawił się komunikat, że nie można usunąć partycji, ponieważ znajdują się tam tymczasowe pliki instalatora. :cry:

Złączono Posta : 28.04.2007 (Sob) 21:44

Już wszystko jest dobrze. Teraz wiem, co robiłem źle. Dziękiza pomoc. Pozdrawiam :slight_smile: