Jak sformatowac dysk zachowująć ulubione strony

witam jestem nowy na forum i przyznam się,że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprawy komputerowe-wiem,że co niektórzy pewnie będą się śmiali z mojego posta-ale muszę go napisać-a więc zaczynam-po pierwsze mam zamiar sformatować dysk c i wgrać nowego windowsa-i mam mały problem ponieważ chciałbym sobie zachować pasek z ulubionymi stronami intern.i nie wiem jak to zrobić,kolejną rzeczą jest format dysku c(też nigdy nie robiłem i nie wiem jak podejrzewam,że jest to proste) oraz wgranie windowsa-jeśli ktoś miałby cierpliwość i czas to poproszę o opisanie po kolei co i jak mam zrobić-posiadam windowsa 98 home edition

OPERA: C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane Aplikacji\Opera

Firefox: C:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\

migracja-nowy-system-firefoxem-t212604.html

IE: C:\Users\Mathek\Favorites

A co do instalacji Windows’a jest to tak proste i intuicyjne, że nie idzie czegoś zepsuć i nie ma się czym stresować. :slight_smile:

A jaką wersję IE posiadasz?

C formatuje się podczas instalacji Windowsa. Windows instaluje sie przez płyte instalacyjną tzn . wkładasz płytę, zamykasz kompa, uruchamiasz kompa, wykonujesz rozruch z CD, i postepujesz zgodnie ze wskazówkami na ekranie

Dodane 19.12.2009 (So) 20:52

Ale autor ma system Windows 98 . Czy w 98 jest taki folder jak : Documents & Settings ?

Witam,

po 1 napisz jakiego windows’a chcesz wgrać :slight_smile:

po 2 - pasek z ulubionymi zapisz sobie na oddzielnej partycji czyli np na dysku D. O ile takową partycję posiadasz. Jeśli nie, proponuję założyć konto na www.4shared.com - to taki zewnętrzny dysk. Potem tam wrzucasz plik z ulubionymi i masz go zachowanego :slight_smile: (w opcjach ustalasz sobie wirtualny adres np. garnek28.4shared.com).

Mam nadzieję, że poradzisz sobie :slight_smile:

P.S jeśli jakiś lepszy windows chcesz niż 98 to instalacja jest banalna :slight_smile: Tylko pamiętaj żeby przy instalacji win wybrać formatowanie dysku w trybie NTFS bo zapewne w 98 masz stare FAT32.

zaraz spróbuje-dzięki,mam jeszcze jedno pytanie-wyczytałem,że pojawiły się uaktualnienia do mojej karty graficznej-jak można je zainstalować-czy jest to łatwe czy raczej “czarna magia”

Znaczy ja z IE nie korzystam, wersja ta co w Windows 7. A instalacja to w punktach:

  • resetujesz kompa

  • wchodzisz w biosa i ustawiasz aby czytało CD-rom

  • resetujesz i wkładasz płytę

  • usuwasz partycję z Win’em i kopiujesz pliki na dysk w wyznaczone przez siebie miejsce

  • resetujesz

  • wyłączasz czytanie płyty i ja wyciągasz

  • włączasz normalnie kompa i trwa instalacja systemu

  • chyba reset i system gotowy + jeszcze rejestracja jak się nie mylę

Co do pytania wyżej:

normalnie usuwasz stare, resetujesz kompa, wgrywasz nowe i znowu resetujesz

Przecież napisał, że 98

Ale napisał tylko, że posiada :slight_smile: więc czytam to tak: “posiadam go na kompie”. Ale co instaluje to już nie przekazał. Mógł dodać, że posiada win 98 i również go instaluje. W takim razie pytania nie było :slight_smile:

Bierz płytkę kolego i zaczynaj :slight_smile: po instalacji możesz ściągnąć najnowsze sterowniki ze strony producenta.

No do windowsa 98, to za dużo najnowszych sterowników nie będzie, oczywiście to zależy od producetów podzespołów.

Jeśli masz IE to w bardzo prosty sposób możesz zachować ulubione strony, w miejscu gdzie masz opcję “dodaj do ulubionych” poniżej jest opcja “importuj, eksportuj”, klikasz eksportuj i zapisujesz na płytę lub pendrivera a później robisz odwrotnie czyli importuj. Nie wiem jak to wygląda w innych przeglądarkach, ponieważ używam IE.

obecnie mam windowsa 98-ale niestety nie wiem jakiego-bo znajomy mi go wgrywał,a zamierzam wgrać windowsa 98 home edition -ulubione strony chciałbym zachować na mozilli-rzecz się dzieje na laptopie

Dodane 19.12.2009 (So) 21:50

ulubione strony z mozilli skopiowane-zabieram się za formatowanie i instalacje windowsa-kiedy najlepiej jest wgrać program antywirusowy(używam noda32)

Nie ma czegoś takiego jak Windows 98 Home Edition. Jest tylko Windows 98 i Windows 98 SE. Kopia ulubionych - wybierasz polecenie Zakładki > Zarządzaj zakładkami… > Importowanie i kopie zapasowe > Eksportuj do pliku HTML…. Aby przywrócić wybierasz Importuj z pliku HTML… Przed instalacją systemu Nod’a32 nie zainstalujesz tylko po.

Skopiuj folder z przeglądarką na jakiś dysk przenośny lub na inną partycję jeśli jej nie będziesz formatował.

juz tak zrobiłem-dzięki-soryy dokładna nazwa mojego windowsa to -Windows xp Home Edition wersja 2002

Dodane 19.12.2009 (So) 22:26

mam jeszcze jedno pytanie gdzie mam zmienić w biose żeby czytało mi cd z płytką instalacyjną-posiadam laptop compal fl92,a bios firmy phoenix

Dodane 19.12.2009 (So) 23:01

znalazłem wszystkie potrzebne mi informacje i zaczynam formatowanie

Dodane 20.12.2009 (N) 0:59

wszystko zrobiłem jak trzeba-mam taka nadzieje-po instalowałem antywirusy itd.teraz mam tylko problem,że jak uruchamia mi sie laptop to pokazuje sie czrne tło na dole taki biały pasek-muszę czekać ok.5min i dopiero uruchamia się windows może ktoś mi pomóc-podejrzewam,że coś źle poustawiałem w biosie

Hmm

Może ustaw na I miejsce w bootowaniu dysk

Chyba wtedy nie będzie czytało mu płyty.

Będzie, ale w innej kolejności. Można też ominąć tą kolejność klikając choćby ( róznie jest w innych bios-ach ), u mnie np. jest to F12

w biosie ustawiłem następująco: 1.hdd , 2.lan, 3.CD/DVD 4.fdd 5.USB i wszystko dzieje się tak jak poprzednio muszę czekać ok.5min żeby się odpalił pojawia się czarny obraz oraz biały pasek na dole-ma może ktoś jakie propozycje-mam bios phoenix,laptop compal fl92

Daj na pierwszym miejscu HDD a na reszcie “Disabled”. Powinno działać.