Jak sformatować dysk?

Czy istnieje możliwość sformatowania dysku gdy nie działa system operacyjny.Został uszkodzony lub usunięty plik System 32\Drivers\Ntfs.sys.Przy próbie startu z płyty zatrzymuje się na " Instalator ładuje pliki Biblioteka DLL debugera jądra "

System operacyjny Windows Home.Próba otwarcia w systemie awaryjnym też się nie powiodła.

A może tak po porostu z bootować instalacje systemu z płyty instalacyjnej Windows? Sam przed instalacja prosi o sformatowanie…

Podepnij pod inny komputer i wtedy sformatujesz.

Przy próbie startu z płyty zatrzymuje się na " instalator ładuje pliki - Biblioteka DLL debugera jądra".W związku z tym

nie mam możliwości zastosowania Twojej porady.Dziękuję za zainteresowanie.

Dziękuję za zainteresowanie.Moja wiedza o komputerach jest raczej bardzo skromna.Czy wystarczy podpiąć

dysk do drugiego komputera.Czy też trzeba dokonać jakiś innych czynności.Nigdy tego nie robiłem.

Wygląda mi to na uszkodzona płytę CD z Windowsem - jakby nie mogło z niej czegoś kopiować. Ale też możesz podpiąć pod drugi komputer dysk, jako slave (podrzędny) a na drugim (master - nadrzedny) musi być zainstalowany sprawny Windows.

Dysk podepnij do drugiego komputera i skopiuj z partycji systemowej ważne dane, później podpinasz ten dysk spowrotem i uruchamiasz instalację Windowsa z płyty.

Wasza wiedza jest porażająca LOL :). Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać . Kolega ma dobrą płytę instalacyjną !!

Ale za to może mieć uszkodzony sektor MBR na dysku twardym a wtedy to już lipa :slight_smile: Jedynym systemem jaki zainstalujesz będzie linux polecam Mandrive.

Też kiedyś miałem taką usterkę winda chodziła puki nie padła. :lol: A potem już jej nie szło zainstalować.

Odnośnie linuxa z pod niego sformatuj twardy dysk w całości a następnie włóż płytę instalacyjną xp i spróbuj zainstalować windę jeżeli tak ci nie pujdzie udaj się do sklepu i kup sobie nowy dysk.

kazek31,

Może być jeszcze walnięty RAM, albo jeszcze coś innego. A tak w ogóle to polecam słownik języka polskiego, słownik ortograficzny i podstawy savoir-vivre’u.

ej jak sformatowac i zainstalowac dysk twardy

prosze o pomoc

bo musze sformatowac a nie wiem jak

prosze psac na gg 7574875

pozddro krystian

Miałem taki problem udało się go naprawić

Potrzeba będzie ci płyta z Windows 98

1.zabootuj komputer z płyty wybierz opcję numer 2 Uruchom Komputer z obsługą CD po uruchomieniu wpisz fdisk wywal wszystkie partycje pózniej uruchom komputer ponownie i wpisz fdisk /mbr pózniej sama przyjemność Instalacja Windows XP

Lub jezeli posiadasz płyte linux ubuntu uruchom go i załatw partmanem i bedzie działać

3.Opcja program wdclear ale to długo trwa

Co ma ram do dysku ? nie szpanuj ortografią a mbr da sie postawic na nogi jak bys nie wiedział

Sprawa już załatwiona.Sformatowałem dysk na drugim komputerze.Jest już ok. Dziękuje za zainteresowanie.