Jak sformatować dyski i dobrać odpowiednie sterowniki

Witam, poszukuję sterowników do mojej stacjonarki :smiley:

Złapałem Weelsof’a. Niby został on doszczętnie usunięty ale chciałbym zrobić format.

Mam 3 Dyski C,D,F jak zrobić by każdy dysk został sformatowany i tylko na dysku C Był windows??

Po formatowaniu, co czego będą potrzebne sterowniki??

Jak dobrać takie sterowniki??

Jakie programy na sampierw instalować zaraz po sterownikach?

Będzie to windows XP

z góry wielkie dzięki za pomoc.

1 dysk i 3 partycje czy trzy osobne dyski?

Jeśli masz trzy partycje to podczas instalacji XP usuń wszystkie i utwórz jedną C tylko z windows XP.

Jeśli masz trzy dyski twarde to sformatuj je z poziomu windowsa -> mój komputer -> LPM -> formatuj

Chipset

Grafika

Dźwięk

Model płyty głównej, model karty graficznej ewentualnie karty dźwiękowej jeśli jest osobno. Standardowo pobiera się sterowniki ze strony producenta danego podzespołu.

A to już wedle uznania.

Mam 2 dyski twarde C i D <- Jeden dysk

2 Dysko jako F

Jak usunę Patrycje, będę miał tylko dysk C?

Gdzie znajdę nazwy Plyty glownej, karty graficznej i karty dzwiekowej?

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extreme-Edition,Program,Windows,22112.html

Dodane 28.12.2012 (Pt) 1:14

Podczas instalacji pousuwaj wszystkie partycje.

Tak jak usuniesz partycje i utworzysz nową to będziesz miał tylko C, pozostałe dysk sformatuj z poziomu windowsa, bądź też usuń podczas instalacji XP.

Programy do identyfikacji podzespołów CPU-Z lub Everest (ze wskazaniem na pierwszego)

matjeo , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

:):slight_smile:

Czyli zsotały by mi 2 dyski C i F?

Niewarto mieć dwie parycje C,D?

Dodane 28.12.2012 (Pt) 10:31

aa i czy może ktoś mi pomóc znaleźć te nazwy?? pobrałem Aida64 EE. i tam jest pełno nazw. a zależy mi żeby zrobić porządek z tym komputerem

Wejdź w zakładkę Płyta główna i podaj model.

Gościu nie jarzy czy ma 3-dyski twarde, czy 2-dyski twarde , czy 1-dysk i trzy partycje.

tutaj masz wszystko przejrzyście jak zainstalować xp, formatować i tworzyć partycje http://www.zajefajna.com/poradniki-357/ … emu-33890/ partycje warto mieć 2 lub więcej jedna mniejsza na system i programy i kolejne na dokumenty ,muzykę ,filmy i zdjęcia

programem CPU-Z sprawdź jaką masz płytę główną zakładka mainboard ,podaj też jaką masz kartę graficzną z zakładki graphic

to ci ktoś podeśle linki do sterowników.

Jakie programy będziesz instalował później to już od ciebie zależy czego tam używasz ,warto pobrać i zainstalować najnowsze biblioteki DirectX dodatek Windows XP Service Pack 3 ewentualnie Java SE Runtime i nie wiem co tam jeszcze , jakiś antywirus darmowy przykładowo Avast lub Comodo ,jakąś przeglądarkę internetową ie explorel 8 ,google chrom czy operę ? jak oglądasz filmy to odtwarzacz przykładowo ALLPlayer z podstawowymi kodekami w zestawie, do muzyki przykładowo winamp

przy instalacji programów często jest mnóstwo opcji różnych do zaznaczenia ,przykładowo przy instalacji winampa jakieś dodatkowe MP3 wyszukiwarki internetowe typu bing ,jakieś niby darmowe programy do optymalizacji systemu ,i inne śmieci nie zezwalaj na to nigdy ,i instaluj tylko to co jest potrzebne resztę odznaczaj zawsze ,bo często u ludzi jest tak że instalacja programów sprowadza się tylko do klikania next ,next , next i robi się syf w systemie,ale o tym pewnie wiesz :slight_smile:

Co do dysków ile ich ma i ile partycji to wyjaśniło by pokazanie okna z zarządzania dyskami. Niekiedy radzą aby na czas instalacji systemu odłączyć pozostałe dyski fizyczne na czas instalacji a zostawić jeden na którym ma być postawiony system. Pozostałe sczególy instalacji przedstawił kolega djosdanielos ,

Aby otworzyć menadżera partycji, wchodzimy do Panelu Sterowania, gdzie dwukrotnie klikamy aplet Narzędzia administracyjne, a w nim skrót Zarządzanie komputerem. Następnie w prawym panelu nowo otwartego okna zaznaczamy gałąź Zarządzanie dyskami w obrębie gałęzi magazyn.

Albo kliknąć menu Start | Uruchom, wpisać diskmgmt.msc i wcisnąć [Enter].

falcon

Płyta - Foxconn MCP61PM2MA/MCP61SM2MA/MCP61VM2MA

Karta Graficzna - nVIDIA GeForce 7300 GT

Karta dźwiękowa? - nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller

Karta dźwiękowa? - Realtek ALC660/861 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller PCI

i stery tylko do tego wystarczą po formatowaniu??

a co z kartą sieciową, CD/DVD room, USB itp

Wracając mam 2 Dyski. Jeden dysk jest we wnętrzu komputera posiada 37 GB i posiada 2 partycje C oraz D. Drugi dysk jest podpinany do komputera i posiada 12.1 GB. (Dysk/Partycja F)