Jak sformatowac FAT32?

Tak jak w temacie, Prosiłbym o opisanie w punktach i szczegółowo (niegdy tego nie robiłem)

Dziekuje za odpowiedzi.

Tak jak NTFS :stuck_out_tongue: PPM na Mój Komputer>Zarządzaj>Zarządzanie Dyskami :stuck_out_tongue:

Zapomniałeś chyba dodać, że w ten sposób nie sformatuje się dysku systemowego czyli takiego na ktorym jest windows :frowning:

Zacznijmy od tego, jaka jest pojemność dysku (partycji), który chcesz sformatować na system plików FAT32. W Windows XP na taki system można formatować tylko woluminy o rozmiarze do 32 GB.

Jeżeli partycje są już założone, to w oknie MÓJ KOMPUTER kliknij PPM na odpowiedni wolumin i wybierz FORMATUJ. Ewentualnie posłuż się ZARZĄDZANIEM DYSKÓW (Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Zarządzanie dyskami).

Jeżeli rozmiar woluminu przekracza 32 GB, to w Windows XP go nie sformatujesz - będziesz musiał posłużyć się jakimś zewnętrznym programem.

dysk systemowy (w większości C: ) formatuje się tak samo, czy jest to FAT 32, czy NTFS. Czyli bootujesz plytke windowsa… i tak dalej :wink:

To już nie jest formatowanie z opcji windowsa:

PPM na Mój Komputer>Zarządzaj>Zarządzanie Dyskami

ale z programu zewnętrznego.

A kto napisał, że jest tu mowa o wyłącznie formatowaniu z poziomu uruchomionego systemu? :stuck_out_tongue: ,

Oczywiście można na różne sposoby, ale ja preferuję linię poleceń.

Po kolei:

Start -> Uruchom, wpisujesz:

cmd

wpisujesz za znakiem zachęty:

format /?

i wszystko masz dokładnie opisane.

Przykładowo aby sformatować dysk d: z fat32 wydajesz polecenie (dokładnie, ze spacjami)

format d: /fs:fat32

Masz dużo więcej opcji do wyboru niż z graficznego środowiska!