Jak sformatować kartę microSDHC z telefonu z WP8.1?

Witam. Dokonałem zakupu Prestigio MultiPhone 8500 DUO. Smartfon posiada system Windows Phone 8.1. Zamontowałem w telefonie kartę pamięci 32GB firmy ADATA. Podłączyłem telefon do laptopa za pomocą kabla USB. Obok dysków komputera wyświetlił mi się telefon, wszedłem tam i były dwa rodzaje pamięci: telefonu i karty. Nie ma jednak opcji formatowania po kliknięciu PPM. Foldery i pliki na karcie są nieusuwalne, bo gdy próbuję usunąć, to dostaję informację o tym, że pliki i foldery są tylko do odczytu. Sformatowałem kartę z poziomu telefonu i wszystko zostało wymazane. Chciałem skopiować swoje prywatne dane na telefon, ale nie dość, że idzie wolno (mniej niż 20GB danych miałoby kopiować się ok. 19 godz.), to potem, gdy chcę usunąć, nie mam takiej możliwości, bo znowu pojawia się informacja o tym, że dane te są tylko do odczytu.

 

Ktoś spotkał się już z takim problemem? Da się zrobić tak, by normalnie kopiować dane na kartę i usuwać kiedy się chce? I to z normalną prędkością.

 

Proszę o pomoc.

 

EDIT:

Problem nadal aktualny, nie znalazłem odpowiedzi. Wyjąłem kartę z telefonu, włożyłem do czytnika kart USB i podłączyłem do komputera. Nie było problemów z formatowaniem i nagrywaniem, tych samych danych, o których wspomniałem wcześniej (ok. 20GB), zajęło 40min. Po skopiowaniu mogłem swobodnie usuwać. Nie chcę jednak bawić się ciągle we wkładanie i wyjmowanie karty z telefonu za każdym razem, gdy będę miał potrzebę dodania lub usunięcia danych. Chciałbym mieć możliwość sformatowania jej, gdy jest włożona w telefonie, a telefon jest podpięty do komputera, chociaż formatować jej za często nie będę, więc to pomniejszy problem. Bardziej zależałoby mi, by móc usuwać pojedyncze pliki i foldery, które zdają się być tylko do odczytu z jakiegoś powodu.

A  w telefonie nie ma możliwości formatu karty?

W telefonie jest możliwość i zrobiłem to. Oczywiście efekt osiągnąłem w pewnym stopniu. Karta została opróżniona, ale nadal z poziomu eksploratora systemowego na kompie nie mogę usuwać plików i folderów z karty.

Cześć,

 

Posiadam inną kartę pamięci oraz inny smartfon z systemem Windows Phone 8.1, ale:

  • po podłączeniu urządzenia do komputera poprzez USB faktycznie nie ma możliwości dokonania formatowania karty pamięci zamontowanej w urządzeniu. Można tego dokonać albo poprzez odpowiednią opcję w smartfonie, albo poprzez wyjęcie karty i podłączenie jej do czytnika.

- nie ma żadnych przeszkód, aby utworzyć/ usunąć nowe foldery, dodać /usunąć pliki z karty pamięci z poziomu systemowego eksploratora.

 

Nie wiem czy to rozwiąże problem, ale spróbowałbym przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Chyba, że masz możliwość podłączenia karty pamięci do innego urządzenia z systemem Windows Phone 8.1 Jeżeli tak, najpierw sprawdziłbym czy na innym urządzeniu taki problem również występuje.

Co do tej pierwszej kwestii, to widocznie tak ma być. Karty nie formatuje się często, więc raz na kilka tygodni lub miesięcy można ją wyjąc z telefonu i włożyć do zewnętrznego czytnika kart.

 

No i ta druga kwestia jest różna w obu naszych przypadkach. Widocznie może to zależeć od telefonu. Ciekawe, czy uda mi się to kiedyś rozwiązać.

 

Przywracałem telefon do ustawień domyślnych, nic się nie zmieniło. Nie mam niestety dostępu do innego telefonu z tym samym systemem. Mam Nokię Lumia 610, ale nie dość, że jest tam starsza wersja systemu, to jeszcze telefon ten nie posiada czytnika kart pamięci. Szukałem w necie rozwiązania, ale nic nie znalazłem, a spędziłem sporo czasu, bo kilka godzin.

 

Na początku myślałem, że zabezpieczenie przez zapisem można zdjąć za pomocą narzędzia ‘diskpart’ lub jakiegoś zewnętrznego programu, jednak nic mi się nie udało zrobić.

Cześć,

 

Nie masz może pod ręką innej karty pamięci? Jeżeli tak, podłącz ją do smartfona i sprawdź czy problem również występuje.

Obecnie nie mam dostępu do innej karty, ale po weekendzie znajdę inną kartę i sprawdzę. Dam znać co z tego wyszło.

Cześć,

 

Jeżeli problem będzie nadal występował, pewnym obejściem go, może być instalacja na smartfonie programu Files (nie wiem jak on nazywa się w polskim sklepie).

Jest to menadżer plików bezpośrednio od Microsoftu, który pozwala na zarządzanie danymi na smartfonie.