Jak sformatować kartę

Hej ,chciałbym sformatować moją kartę pamięci w systemie(?) Fat32(tak mi ktoś doradził). Mam windows vistę i zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać. Jaki program , czy może jest coś w samym komputerze. Szukałem ale znalazłem tylko tematy z problemami podczas formatowania, ale jak to zrobic, już nie:/ Z góry dzięki.

Mój Komputer -> PPM na tej karcie -> Formatuj -> i masz do wybory System Plików, wybierz FAT32 i formatuj.

No właśnie ta karta jest w telefonie i mam tylko opcje otwórz, właściwości.

Najpierw wyłącz programy do zarządzania telefonem (Nokia PC Suite i pokrewne) i wtedy podłącz telefon. Pojawi się dysk wymienny i wtedy formatuj.

No a nie lepiej ją wyciągnąć i byłoby po problemie? Skoro w telefonie nie ma opcji to może z poziomu telefonu się nie da? :slight_smile:

No właśnie nie , bo wtedy telefon tworzy wszystkie swoje foldery na karcie pamięci, a ja chcę czysty nośnik.

@xbialyx5

Nie mam żadnego takiego programu (to jest wm nie nokia) zainstalowanego i komputer widzi normalnie cały telefon (model,marka) i jak go otwieram jest do wyboru telefon i karta(right click pokazuje tylko te opcje o których wspomniałem). Jest może jakiś program?

Idź do kolegi z czytnikiem kart takiego typu, jaką posiadasz. Napisz jaki masz telefon i jaką kartę (marka, model, rodzaj).

Skoro jak mniemam w telefonie masz Windows Mobile - to nie ma tam opcji pozwalających sformatować kartę?

Przeczytałbyś, mój poprzedni post

A mój telefon to htc touch pro. Karta jest z innego telefonu , nokia 5530.

Spróbuję znaleźć adapter kart (że wkłądam micro do takiej większej xD) i dam znać czy zadziałało

Z microSD do SD :wink: jak coś :wink: a może spróbuj wyłączyć telefon i go wtedy do komputera podłączyć?