Jak sformatować kompa bez utraty aplikacji?

Czy jest to możliwe?

Sformatować to można dysk ewentualnie którąś partycję dysku. Jeżeli formatujesz tą partycję gdzie masz zainstalowane aplikacje to jest oczywiste że tracisz dane tej partycji.

Możesz wszystkie programy instalować np. na dysku D a potem przeinstalować system i wgrać zależności. I przy odrobinie szczęścia wszystko powinno działać

Czyli jak przeniose na dysk d apki I reinstsluje system to będę je mieć ?
Jak zreinstalować system ?

Jaki to ma być system?

Zgrywasz dokumenty, filmy, obrazy, muzykę i itp. np. na pendrive lub inny nośnik. Co do zainstalowanych programów, to będziesz musiał je zainstalować ponownie po formacie.

Niemożliwe…Formatowanie dysku oznacza utratę wszystkich danych i zainstalowanych aplikacji. Żeby nie utracić zainstalowanych aplikacji należy uaktualnić system z poziomu otwartego systemu bez, powtarzam, bez formatowania dysku i z opcją zachowania dotychczasowych ustawień, aplikacji i plików osobistych. Stary system zostanie przeniesiony do folderu Windows.Old i później może być z powodzeniem usunięty jako balast przez wbudowany w Windows program Oczyszczanie dysku. Natomiast zainstalowane programy firm trzecich i licencje na te programy zostaną skopiowane do nowego systemu i rejestru systemowego, Jest to o tyle ważne , że na niektóre płatne programy po reinstalacji sytemu nie uzyskamy już dawnej licencji i aktywacji. Większość firm przypisuje licencje do ID komputera, który się nie zmienia nawet po formatowaniu dysku i wówczas mając klucz licencji możemy ponownie aktywować program, jak np. Acronos True Image czy pakiety Office 2010, 13 itd… Niestety są również takie programy za które trzeba ponownie zapłacić by je aktywować. Dlatego warto zasięgnąć informacji przed sformatowaniem, czy nasze aplikacje będzie można ponownie aktywować i z nich korzystać a jeśli nie to zrezygnować z formatowania i reinstalacji a tylko uaktualnić system.