Jak sformatować kompa i zainstalować XP z USB

(jacko1998) #1

Tak jak w temacie. Robię tak dla tego, bo mam problrm z kompem i odsyłam was to tego temtu, gdzie ten problem opisuję. Mógłby ktoś z was powiedzieć jak chociaż ten format zrobić, bo z instalacją sobie poradzę.

(ADR1991) #2

Jednym z etapów instalacji systemu windows jest możliwość sformatowania dysku/partycji (komputera nie formatujemy). Tutaj link do instrukcji http://gadzetomania.pl/2009/01/24/insta ... k-po-kroku

Formatowanie dysku lub partycji możesz również wykonać programem, np. GParted.

Instalkę systemu operacyjnego na pendrive możesz wrzucić za pomocą programu wintoflash.

(jacko1998) #3

Chyba nie zauważyłeś odnośnika do tematu, w którym opisuję swój aktualny problem z Win7. Jest tam między innymi napisane, że nie mogę włączyć komputera, więc ze sformatowaniem partycji czy dysku sobie nie poradzę.

(bart86) #4

do formatowania nie potrzebny ci jest system na dysku twardym robi to instalator bootowalny z płyty lub pendriv lub jak kolega wyżej wspomniał Gparted również bootowalny z płyty CD

(jacko1998) #5

No spróbowałem, ale po wybraniu usb w biosie, pojawia się komunikat, że muszę wyłożyć jakiś dysk... Wiecie coś może o tym ?

(bart86) #6

windowsa xp nie zainstalujesz na pamięci USB ten system instaluje się tylko na dysku twardym na partycji podstawowej

(mozilla007) #7

Jest możliwość zainstalowania WinXP na USB, ale to wymaga modyfikacji płyty instalacyjnej.

-- Dodane 28.06.2013 (Pt) 12:11 --

Dodam jeszcze wszystko co trzeba by zainstalować XP z USB:

https://www.dropbox.com/sh/mad3f14y1lnhb3f/n1T1To5zOD

(jacko1998) #8

Dobra, pozyczylem od kolegi Viste na USB. I wszystko ladnie pieknie, tylko jak juz ustawilem dysk, na ktory Vista ma sie zainstalowac to zaczyna sie instalacja i chwile po tym pojawia sie blad 0x0800070070 chyba taki. Wiecie jak to mozliwe ? [sory, ale pisze z niemieckiej klawki öüä]

(bart86) #9

ja już nie rozumiem co ty robisz i co chcesz zrobić zainstalować xp na pendrive czy viste na dysku ?

(jacko1998) #10

Ja nie moge wlaczyc kompa i chce zaistalowac wina, a czy to bedzie xp czy vista to nie ma dla mnie znaczenia.

(bart86) #11

to wkładasz płytę z instalatorem systemu do napędu CD, uruchamiasz komputer z napędu CD można to zrobić naciskając klawisz F11 lub F12 (zależy od biosu) na samym początku podczas uruchamiania komputera gdy uruchamia się bios i wybrać napęd CD, potem uruchomi się z płyty instalator nim formatujesz partycje na której ma być zainstalowany system a potem go instalujesz, dokładniejsze instrukcje znajdziesz w internecie

(jacko1998) #12

No właśnie wszystko idzie dobrze, ale jak już ma się zacząć instalować to się pokazuje błąd 0x80070070

(bart86) #13

sformatuj partycje na której ma być instalowany system instalatorem to zrobisz

(jacko1998) #14

Formatowałem, lecz błąd nadal występuje.

(ADR1991) #15

error-0x80070070-podczas-instalacji-visty-t394927.html