Jak sformatować kompa i zainstalować XP z USB

Tak jak w temacie. Robię tak dla tego, bo mam problrm z kompem i odsyłam was to tego temtu, gdzie ten problem opisuję. Mógłby ktoś z was powiedzieć jak chociaż ten format zrobić, bo z instalacją sobie poradzę.

Jednym z etapów instalacji systemu windows jest możliwość sformatowania dysku/partycji (komputera nie formatujemy). Tutaj link do instrukcji http://gadzetomania.pl/2009/01/24/insta … k-po-kroku

Formatowanie dysku lub partycji możesz również wykonać programem, np. GParted.

Instalkę systemu operacyjnego na pendrive możesz wrzucić za pomocą programu wintoflash.

Chyba nie zauważyłeś odnośnika do tematu, w którym opisuję swój aktualny problem z Win7. Jest tam między innymi napisane, że nie mogę włączyć komputera, więc ze sformatowaniem partycji czy dysku sobie nie poradzę.

do formatowania nie potrzebny ci jest system na dysku twardym robi to instalator bootowalny z płyty lub pendriv lub jak kolega wyżej wspomniał Gparted również bootowalny z płyty CD

No spróbowałem, ale po wybraniu usb w biosie, pojawia się komunikat, że muszę wyłożyć jakiś dysk… Wiecie coś może o tym ?

windowsa xp nie zainstalujesz na pamięci USB ten system instaluje się tylko na dysku twardym na partycji podstawowej

Jest możliwość zainstalowania WinXP na USB, ale to wymaga modyfikacji płyty instalacyjnej.

Dodane 28.06.2013 (Pt) 12:11

Dodam jeszcze wszystko co trzeba by zainstalować XP z USB:

https://www.dropbox.com/sh/mad3f14y1lnhb3f/n1T1To5zOD

Dobra, pozyczylem od kolegi Viste na USB. I wszystko ladnie pieknie, tylko jak juz ustawilem dysk, na ktory Vista ma sie zainstalowac to zaczyna sie instalacja i chwile po tym pojawia sie blad 0x0800070070 chyba taki. Wiecie jak to mozliwe ? [sory, ale pisze z niemieckiej klawki öüä]

ja już nie rozumiem co ty robisz i co chcesz zrobić zainstalować xp na pendrive czy viste na dysku ?

Ja nie moge wlaczyc kompa i chce zaistalowac wina, a czy to bedzie xp czy vista to nie ma dla mnie znaczenia.

to wkładasz płytę z instalatorem systemu do napędu CD, uruchamiasz komputer z napędu CD można to zrobić naciskając klawisz F11 lub F12 (zależy od biosu) na samym początku podczas uruchamiania komputera gdy uruchamia się bios i wybrać napęd CD, potem uruchomi się z płyty instalator nim formatujesz partycje na której ma być zainstalowany system a potem go instalujesz, dokładniejsze instrukcje znajdziesz w internecie

No właśnie wszystko idzie dobrze, ale jak już ma się zacząć instalować to się pokazuje błąd 0x80070070

sformatuj partycje na której ma być instalowany system instalatorem to zrobisz

Formatowałem, lecz błąd nadal występuje.

error-0x80070070-podczas-instalacji-visty-t394927.html