Jak sformatować kompa z win XP?

Witam mam takie pytańko jak sformatować i zainstalować ponownie windowsa XP? Jak wkładam płytke z windowsem XP to mi wyskakuje że nie może zainstalować bo mam nowszą wersję. A kiedy włożę dyskietke i zrestartuje kompa to nie mogę nigdzie wpisać komendy format C: I nie bardzo wiem gdzie mam to przestawić w biosie żebym mógł go sformatować. Prosze o pomoc.

Włóż płytę do napędu i uruchom instalatora z tej właśnie płyty PRZED zaladowaniem się systemu operacyjnego. Po zgłoszeniu się menu instalatora wybierasz instalację systemu. Instalator poinformuje Cię, że na dysku znajduje się już kopia Windows XP i spyta czy chcesz ją naprawić. Odpowiadasz negatywnie i instalujesz nową kopię w wybranym miejscu. Instalator umożliwi Ci również format partycji

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

Próbowałem i nic :(. włożyłem płytke z windowsem i restartowałem kompa ale instalator sie nie uruchomił (system sie załadował). Może mi ktoś pomóc jak z formatować? Wiem że jakoś sie to robiło przez wpisywanie polecenia " format C:", ale nie pamiętam jak to sie robiło. Chyba że ma ktoś jakiś inny sposób. Prosze o pomoc, z góry WIELKIE dzięki. pozdrawiam.

Ustawiłeś właściwą kolejność uruchamiania się urządzeń w BIOS-ie?

Dzięki WIELKIE! !!

Wchodzisz do BIOS’a >>> Advanced BIOS Features >>> First Boot Device. Tu zmieniasz Hard Disk na CDROM. Potem . Komputer powinien najpierw odczytać płytę CD. Aby uruchomic instalatora musisz nacisnąć przycisk. Po instalacji przywróć poprzednie ustawienie w BIOS’ie. Powodzenia

Robie wszystko po kolei i komputer nie odczytuje mi płyty tylko normalnie idzie dalej jak przy zwyklylm wlaczaniu kompa

prosze o pomoc z gory wlk dzieki! !!