Jak sformatowac komputer?

chodzi mi o to ze niewiem ja sformatowac kompa. Bo kiedys skasowalam jakis plik systemowy i wiekszosc programow niedziala. Niemajac windowsa na plycie moge jakos przywrocic ten plik albo jakos zainstalowac windowsa jeszcze raz???. A do czego sluzy dysk startowy (ktory mam) prosze pomuzcie mi bo nieznam sie na tym. :frowning: :cry:

Na początek powiedz, jaki to plik usunąłeś :slight_smile:

to skąd masz system zainstalowany :wink: :wink:

do uruchomienia komputera w celu instalacji systemu

mozesz od kogoś przynieść na dyskietce i skopiować ko na dysk tam gdzie brakuje :wink: :wink:

Niemając płytki od windowsa raczej nic nie poradzisz.

Dyskietka startowa systemu to możesz z niej uruchomić kompa i możesz wydawać polecenia np. format c a potem uruchomić kompa z płytki i zacząć instalację systemu albo uruchomić kompa z dyskietki i wsadzić płytkę systemu i dać polecenie x:/setup.exe Oczywiście tam gdzie x to litera CD-ROMu. Ten drugi sposób najbardziej się przydaje gdy ma się starszy komputer i nie można ustawić botowania z CD albo ma się płytę systemu nie botowalną.

Może napisz jaki plik usunołeś :? Jeżeli jakiś .dll to poszukaj go na:

http://www.dll-files.com/

i jeżeli znajdziesz go tam to wrzuć go do systemu :wink:

Najbardziej skuteczny sposób na format to przestawienie w BIOS’ie aby odpalało najpierw z CD-ROM’u a później z HDD… (o ile najpierw zdobędziesz płytke z Win’em) :slight_smile: gdy włożysz płytke poprosi Cię o naciśnięcie dowlonego klawisza - naciśnięcie klawisza rozpocznie proces formatowania oraz instalacji Win’a … później pójdzie już z górki 8)

A jaki system operacyjny kolega posiada zainstalowany na swoim komputerze ?

Ale powiedz jakiego pliku brakuje to moze sie skombinuje.???

Dla uzyskania optymalnego kształtu (czytaj formy) chyba najlepiej zastosować siekierę albo młotek 5 kilowy.

Na drugi raz radzę się zastanowić nad formatowaniem dysku twardego a nie całego komputera 8)

Proponuje przestać ottować a poczekać na odpowiedzi na zadane pytania które sa niestety niezbedne.