Jak sformatowac komputer?

(Tofik 89) #1

chodzi mi o to ze niewiem ja sformatowac kompa. Bo kiedys skasowalam jakis plik systemowy i wiekszosc programow niedziala. Niemajac windowsa na plycie moge jakos przywrocic ten plik albo jakos zainstalowac windowsa jeszcze raz??????. A do czego sluzy dysk startowy (ktory mam) prosze pomuzcie mi bo nieznam sie na tym. :frowning: :cry:

(Bbieniol) #2

Na pocz膮tek powiedz, jaki to plik usun膮艂e艣 :slight_smile:

(pysiu) #3

to sk膮d masz system zainstalowany :wink: :wink:

do uruchomienia komputera w celu instalacji systemu

mozesz od kogo艣 przynie艣膰 na dyskietce i skopiowa膰 ko na dysk tam gdzie brakuje :wink: :wink:

(adam9870) #4

Niemaj膮c p艂ytki od windowsa raczej nic nie poradzisz.

Dyskietka startowa systemu to mo偶esz z niej uruchomi膰 kompa i mo偶esz wydawa膰 polecenia np. format c a potem uruchomi膰 kompa z p艂ytki i zacz膮膰 instalacj臋 systemu albo uruchomi膰 kompa z dyskietki i wsadzi膰 p艂ytk臋 systemu i da膰 polecenie x:/setup.exe Oczywi艣cie tam gdzie x to litera CD-ROMu. Ten drugi spos贸b najbardziej si臋 przydaje gdy ma si臋 starszy komputer i nie mo偶na ustawi膰 botowania z CD albo ma si臋 p艂yt臋 systemu nie botowaln膮.

Mo偶e napisz jaki plik usuno艂e艣 :? Je偶eli jaki艣 .dll to poszukaj go na:

http://www.dll-files.com/

i je偶eli znajdziesz go tam to wrzu膰 go do systemu :wink:

(Hitman 21) #5

Najbardziej skuteczny spos贸b na format to przestawienie w BIOS'ie aby odpala艂o najpierw z CD-ROM'u a p贸藕niej z HDD... (o ile najpierw zdob臋dziesz p艂ytke z Win'em) :slight_smile: gdy w艂o偶ysz p艂ytke poprosi Ci臋 o naci艣ni臋cie dowlonego klawisza - naci艣ni臋cie klawisza rozpocznie proces formatowania oraz instalacji Win'a ... p贸藕niej p贸jdzie ju偶 z g贸rki 8)

(pysiu) #6

A jaki system operacyjny kolega posiada zainstalowany na swoim komputerze ?

(Barti 91) #7

Ale powiedz jakiego pliku brakuje to moze sie skombinuje.???

(fiesta) #8

Dla uzyskania optymalnego kszta艂tu (czytaj formy) chyba najlepiej zastosowa膰 siekier臋 albo m艂otek 5 kilowy.

Na drugi raz radz臋 si臋 zastanowi膰 nad formatowaniem dysku twardego a nie ca艂ego komputera 8)

(lazikar) #9

Proponuje przesta膰 ottowa膰 a poczeka膰 na odpowiedzi na zadane pytania kt贸re sa niestety niezbedne.