Jak sformatować laptop Toshiba?

Witam laptop mojej siostry zaczął strasznie mulić, 100% użycie procesora, wolny internet itp. dlatego chciałbym go sformatować, tyle, że nigdy nie formatowałem laptopa, a zwykłe komputery i nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Są w partycje: C z windowsem i wszystkim, oraz D - partycja recovery. Żadnej płyty z windowsem nie było. Model to Toshiba Satellite L505-111.

Dodam też, że na lapku jest windows 7 64 bit, a płyta recovery jest 32 bitowa.

Instrukcję obsługi przeczytaj, tam wszystko jest opisane…

Tak, przeczytałem i już mniej więcej wiem jak to zrobić.

Dodane piątek, 3 grudnia 2010, 19:06

Nagrywam właśnie płytę recovery 64 bit tak jak jest napisane w instrukcji.

Mam też nośnik product recovery 32 bit od toshiby który był dostarczony wraz z laptopem.

To którego powinien użyć żeby sformatować laptopa? Czy to zależy od tego czy chcę 32 czy 64 bitowy system? I czy ten nośnik który zagrywam programem Toshiba Recovery Media Creation też może formatować system, czy tylko go naprawić?

Jeśli fabrycznie zainstalowany system jest 64-bitowy to użyj wersji 64-bitowej.

:roll:

Teraz nagrywa się druga płyta recovery z HDD, a ta od toshiby jest tylko jedna, ale to pewnie dlatego, że to jest płyta dwuwarstwowa, a ja nagrywam to na zwykłej DVD+R.

Czyli mam użyć tych swoich płyt, tak?

Ale czy tymi płytami sformatuje system, czy tylko da się go naprawić?

Edit

Jeżeli dobrze rozumiem to co jest napisane w instrukcji, to powinienem użyć tej płyty od toshiby i potem użyć odzyskiwania oprogramowania, czyli tego co nagrywam.

Może napiszę to co mam napisane na kartce od Toshiby:

"Jeżeli zostanie wybrana opcja instalacji wersji 32-bitowej z dostarczonego dysku DVD, wykonaj następujące kroki:

  1. Jeżeli planujesz ponowne użycie wersji 64-bitowej, uwórz nośniki do odzyskiwania oprogramowania przed zainstalowaniem 32-bitowego systemu Windows 7.

  2. Instalowanie 32-bitowego systemu Windows 7. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi w pakiecie dysku DVD"

Źle rozumiesz. Jeśli chcesz zainstalować system 32-bitowy a potem wrócić do 64-bitowego to musisz wypalić 64-bitowe płyty recovery. Jeśli tego nie zrobisz nie będziesz miał jak przywrócić systemu 64-bitowego bo zostanie ci tylko nośnik 32-bitowy.

Recovery przywraca system do stanu fabrycznego włącznie ze sterownikami i oprogramowaniem. Innymi słowy - usuwane jest wszystko z dysku i instalowane od nowa. Najczęściej włącznie z ukrytą partycją recovery.

:roll:

Ok, dzięki za wytłumaczenie. Mam już wypalone te 2 płyty recovery.

Dodane piątek, 3 grudnia 2010, 20:30

Ech jest problem.

Wszystko przebiegło ok, jest napis “Trwa uruchamianie systemu windows”, ale potem jest: “Przygotowywanie systemu do 1 uruchomienia” Czy jakoś tak i dalej pojawia się ekran startowy zapraszamy, lecz po chwili pojawia się białe okienko Toshiby o konfigurowaniu systemu, że może to potrwać kilka minut, i żeby nie wyłączać komputera. Tyle, że jak to zrobi laptop od razu się wyłącza i ponownie włącza, i tak w kółko, wie ktoś o co chodzi?

Dobra już jest OK, widocznie musiał tak zrobić kilka razy, ale teraz już wszystko gra dzięki za pomoc.