Jak sformatować nowy dysk?

Witam

Jestem amatorem jeżeli chodzi o komputery. Mam stary komputer i do tej pory byl z jednym dyskiem. Dokupiłem nowy, drugi dysk, podłączyłem, system go wykrył i teraz trzeba go sformatowac. Klikam na “Komputer”, Dysk loklany F i wyskakuke: Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków F musisz go sformatować. Klikam na Formatuj dysk. Następnie wybieram Pojemność 512 bajtów, System plików NTFS, Rozmiar jednostki alokacji Bajtów:4096, zaznaczam szybkie formatowanie i klikam Rozpocznij. I wyskakuje takie coś System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania. Klikam Ok i wyskakuje System Windows nie może sformatować F. Sprawdź czy dysk i stacja dysków są połączone prawidłowo, upewnij się czy dysk nie jest tylko do odczytu i sprobuj ponownie itd. Proszę o pomoc co mam zrobić zeby ten problem rozwiazac

Jeśli dysk nie był jeszcze formatowany, to wykonaj pełne formatowanie, a nie szybkie.

To się nie trzyma kupy: dysk o pojemności 512 bajtów ? Jeśli masz NOWY dysk, powinien otworzyć się kreator inicjalizacji dysku, który poprowadziłby cię najpierw przez proces tworzenia partycji. To co obecnie próbujesz sformatować - to RACZEJ nie jest ten nowy dysk. Wejdź do Menadżera Dysków (Komputer -> p.klik Zarządzaj -> Zarządzanie dyskami), zrób zrzut ekranu i pokaż jak to wygląda (podejrzewam że będzie tam ten nowy, nie zainicjowany dysk).

W Windows XP wygląda to następująco: wchodzisz do Panelu Sterowania (wygląd klasyczny), wybierasz Narzędzia Administracyjne, dalej Zarządzanie Komputerem, Zarządzanie Dyskami, wybierasz dysk który chcesz formatować (dysk 0, 1 itd), klikając prawym przyciskiem myszy wybierasz opcje które cię interesują (mogą tam być takie opcje jak: formatuj, oznacz partycję jako aktywną, zmień literę dysku i ścieżki, utwórz dysk logiczny).