Jak Sformatować Partycje NTFS na FAT32

(asziatko) #1

Witam,

Mam dysk twardy 120 GB Seagate ATA. Podzieliłem go na 4 partycje.

Partycja C jest w formacje FAT32. Pozostałe są w NTFS - tyle że nie sformatowane. Jak przed formatowaniem 4 pozostałych partycji na NTFS zrobić tak żeby były też na FAT32?. Żeby je sformatować odrazu na FAT32?. Jak daje w Widnowsie daną partycje > klawisz myszy > formatuj to mam do wyboru tylko NTFS nie mam FAT32.

(Henio Mazurek) #2

Po co Ci Fat z jego ograniczeniami? Z Fat 32 można łatwo zrobić NTFS, w drugą stronę jest gorzej. Nie wiem czy to nie oznacza kolejnego partycjonowania, tyle, że tym razem format będzie do Fat. Poszperaj w pomocy Windows, była tam taka funkcja "convert", za jej pomocą zrobiłem z systemowego Fat 32 NTFS bez formatu, ale nie wiem czy działa w drugą stronę. Tyle, że po tej konwersji musiałem telefonicznie aktywować Windowsa (5 zł mi zjadło). Ech, OEM. Acha, sprawdź TESTDISC. On zdaje się może wszystko.

(Persifall) #3

Partition Magic

GParted

(Kabuto1378) #4

asziatko

NTFS to następca FAT32, jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Jeżeli tylko masz Windows XP/2000a nie Windows 98/Me to prze konwertuj partycje FAT32 na NTFS a nie odwrotnie.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/680,1 ... ws_XP.aspx

(asziatko) #5

Wszystko się zgadza Panowie z tym że jak zrobie obraz dysku przy pomocy DOS'owego Ghost to mi DOS nie zobaczy partycji NTFS gdzie będe trzymał na niej obraz dysku. Stąd potrzebuje mieć FAT32.

(Technik Elektro) #6

jest wersja ghost'a z obsługą NTFS np. na płytce o enigmatycznej nazwie HIREN'S BOOT.

(asziatko) #7

Zrobiłem partycję FAT32 przy pomocy Cichy Boot Disk. Przydatne narzędzie mieszczące się na jednej dyskietce 1.44 MB. W parę sekund można zrobić partycję z NTFS na FAT32 i odwrotnie. Dzięki wszystkim za pomoc.