Jak Sformatować Partycje NTFS na FAT32

Witam,

Mam dysk twardy 120 GB Seagate ATA. Podzieliłem go na 4 partycje.

Partycja C jest w formacje FAT32. Pozostałe są w NTFS - tyle że nie sformatowane. Jak przed formatowaniem 4 pozostałych partycji na NTFS zrobić tak żeby były też na FAT32?. Żeby je sformatować odrazu na FAT32?. Jak daje w Widnowsie daną partycje > klawisz myszy > formatuj to mam do wyboru tylko NTFS nie mam FAT32.

Po co Ci Fat z jego ograniczeniami? Z Fat 32 można łatwo zrobić NTFS, w drugą stronę jest gorzej. Nie wiem czy to nie oznacza kolejnego partycjonowania, tyle, że tym razem format będzie do Fat. Poszperaj w pomocy Windows, była tam taka funkcja “convert”, za jej pomocą zrobiłem z systemowego Fat 32 NTFS bez formatu, ale nie wiem czy działa w drugą stronę. Tyle, że po tej konwersji musiałem telefonicznie aktywować Windowsa (5 zł mi zjadło). Ech, OEM. Acha, sprawdź TESTDISC. On zdaje się może wszystko.

Partition Magic

GParted

asziatko

NTFS to następca FAT32, jest bezpieczniejsza i wygodniejsza. Jeżeli tylko masz Windows XP/2000a nie Windows 98/Me to prze konwertuj partycje FAT32 na NTFS a nie odwrotnie.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/680,1 … ws_XP.aspx

Wszystko się zgadza Panowie z tym że jak zrobie obraz dysku przy pomocy DOS’owego Ghost to mi DOS nie zobaczy partycji NTFS gdzie będe trzymał na niej obraz dysku. Stąd potrzebuje mieć FAT32.

jest wersja ghost’a z obsługą NTFS np. na płytce o enigmatycznej nazwie HIREN’S BOOT.

Zrobiłem partycję FAT32 przy pomocy Cichy Boot Disk. Przydatne narzędzie mieszczące się na jednej dyskietce 1.44 MB. W parę sekund można zrobić partycję z NTFS na FAT32 i odwrotnie. Dzięki wszystkim za pomoc.