Jak sformatować partycję systemową

(Piotrwtr) #1

Nie wiedziałem do którego działu napisać ale skoro to dotyczy Windowsa XP to napisałem tu.

Mam podzielony na 3 partycje. Chcę sformatować jedynie partycję systemową, i mam kilka pytań:

1) Czy to jest w ogóle możliwe?

2) Czy jak to zrobie, zainstaluję WIndowsa XP na sformatoiwanej partycji to czy pozostałe partycje będą nienaruszone?

3) Jak to zrobić (mam Win XP)?

(deFco247) #2

Wystarczy usunąć partycję systemową z poziomu instalatora Windows i utworzyć ją ponownie.

Po tym instalujesz system na tej właśnie partycji.

(Krzysztof C.) #3

Albo użyj programu GParted, chociaż opcja deFco wydaje się dla Ciebie łatwiejszym rozwiązaniem.

(Chillout) #4

1)Tak,

2)3) Usuwasz tylko partycję systemową tworzysz z niej nową. Reszty nie ruszasz. Instalujesz system na nowo utworzonej partycji.

Pozostałe partycje są nienaruszone.

(system) #5

Masz płytkę z Windowsem XP-żaden problem, w czasie instalacji formatujesz partycje systemową....

(Piotrwtr) #6

A tak dokładniej jak usunąć tą partycję bo zielony jestem...

(Chillout) #7

Symulator instalacji Windowsa: symulator-instalowania-systemu-opisy-techniczne-pomoce-t45731.html

Opisowo: jak-podzielic-partycje-sformatowac-dysk-twardy-t953.html

A dokładniej:

W instalatorze przy tworzeniu/usuwaniu partycji jest napisane co i jak nacisnąć.

(Piotrwtr) #8

dzięki :smiley:

tylko teraz jak zrobić żebym miał ikonkę pokaż pulpit na pasku szybkiego uruchamiania?

(Simplex111) #9
  1. Spróbuj poszukać na dysku pliku "Pokaż pulpit.sfc" (może się gdzieś zawieruszył :slight_smile: ) i przeciągnij go na pasek szybkiego uruchamiania

2.Jeżeli go nie ma, stwórz go sam w notatniku, zapisz go pod nazwą "Pokaż pulpit.sfc" i przeciągnij (wiesz gdzie)

[Shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop
  1. ...albo nic nie rób, a do pokazywania pulpitu używaj skrótu - lewy klawisz Windows + D :wink:

(Chillout) #10
Następnie kopiujemy stworzony plik do folderu:

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\

Dane Aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch.

(Piotrwtr) #11

Chyba będę korzystał z Windows + D

tamte metody mi nie wychodziły bo mi się ten plik w notatniku otwierał :confused:

Zrobiłem jeszcze inaczej. Zrobiłem trochę wolnego miejsca na pasku i PPM i pokaż pulpit :smiley:

(Krzysztof C.) #12

Zapisuj plik z rozszerzeniem .scf a nie .txt to Ci się nie będzie otwierał w notatniku.

(Simplex111) #13

Metody te nie działały, bo nie mogły zadziałać ze względu na drobną, ale brzemienną w skutkach pomyłkę z mojej strony.

Chodzi o rozszerzenie pliku - poprawnie to " Pokaż pulpit.scf", a nie jak napisałem "Pokaż pulpit.sfc"

Przepraszam za ten błąd i teraz już metoda, która zadziałać musi

-

(Radek68) #14

Wydzielono 2 posty tworząc nowy wątek: Problem z laptopem z Win7

Problem z laptopem z Win7