Jak sformatować partycję systemową

(Kris) #1

Mam problem chcę zainstalować windows xp na partycji C chcę ją sformatować spod instalaotra z płytki ale nie idzie bo wyskakuje napis że nie można sformatować ponieważ są tam pliki instalatora i mogę wcisnąć tylko enter jak mogę to zrobić ??

(Andynaj) #2

:slight_smile: a wcisnołes juz kiedys ten "enter" i zobaczyłes co sie stanie ?

(Marcinch7) #3

sformatuj z poziomu specjalnego programu do formatowania pobierz z vortalu

(aju) #4

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=87114

BTW. zawsze miałem taki sam problem, gdy formatowałem kompa. Czy to u siebie czy u znajomych.

Obecnie robię to programem partition magic (niestety płatny) i nie nawet najmniejszego zgrzytu. Format leci jak marzenie :smiley:

Ale podejrzewam że zrobisz to samo programem partition logic:

(Danielm86) #5

dziwne bo ja nie mam z tym żadnych problemów. Czy to u siebie czy u znajomych :mrgreen:

lub płytką Win98 lub ME

(Miniuka) #6

Jak i u mnie :mrgreen: nie wiem, co może być jeśli nie chce spod instalatora windows

Jeśli nie masz NTFS to możesz jeszcze próbować spod dyskietki startowej

(aju) #7

No ja właśnie mam tak samo jak kolega napisał wyżej.

Niby robie wszystko tak jak powinno być, a gdy dochodzi do formatowania partycji systemowej to nie da rady bo: instalator załadował już tam pliki instalacyjne ;]

No nic ale i tak już nie formatuje bo:

1. nie mam potrzeby - kompy przeze poformatowane są w takich stanach że już długo kolejnego formatu nie będą potrzebować - cały czas nad nimi czuwam :slight_smile:

2. U siebie tym bardziej nie potrzebuje formata :wink:

(ByczY) #8

Wiesz co zrób ja tak zawsze robie i działa.

Jak włożysz płytkę i uruchomi się boot windowsa załadują się wszystkie pliki i wtedy masz wybór:

R- naprawa systemu

Enter- instaluj Windows

... i coś tam jeszcze.

Naciskasz R otwiera ci się konsola, naciskasz 1 a potem 2x Enter.

Wpisujesz potem "diskpart" no i dalej już chyba wszystko jasne :slight_smile:

(pysiu) #9

http://www.banita.pl/~pysiu/format/partycje.html może to cie naprowadzi na dobrą droge :wink: