Jak sformatować pendrive?

Mam pendrive 1GB Kongston. Są na nim jakieś dane, które chce skasować. Usuwam normalnie, formatuje pentrive, formatuje z wiersza poleceń oraz za pomocą różnych programów (np. Eraser). Za każdym razem pojawia się komunikat, “Nie można sformatować. Ten wolumin jest zabezpieczony przed zapisem.” Jak usunąć te zabezpieczenie? Oczywiście działam na prawach admina. Na pendrive nie ma żadnego przełącznika lub coś w tym stylu.

Skontaktuj się z punktem gdzie był zakupiony Pendrive, może on być uszkodzony.

A próbowałeś na innym kompie sformatować ? :stuck_out_tongue:

maruder_best ,

  1. Możliwe, że pendrive jest uszkodzony, jeżeli jest na gwarancji to wiesz co Masz zrobić,

  2. Jeżeli nie posiadasz już gwarancji to możesz spróbować wyzerować pendrive (wraz z pierwszym sektorem, mbr) za pomocą Active killdisk, a następnie dokonaj ponownego formatowania.

Jaki model? Nie ma przypadkiem możliwości blokady zapisu?

Pendive na pewno nie jest już na gwarancji. I próbowałem na kilku komputerach. Na każdym jest to samo.

Jak mam to zrobić?

A gdzie taką blokadę się wyłącza? To jest Kingston DataTraveler 1GB (biały)

mati75 , w zwykłym Kingstonie nie ma blokady, też mam “goły” model tyle, że 2 giga :lol:

viewtopic.php?f=22&t=237008&hilit=+instalacja+visty&start=15

Sposób pokazany w tym poście nie działa. W wierszu poleceń w ogóle nie widać pendive.

Temat ten dotyczy typowo Visty, a sposób podany tam w pełni działa tylko pod Vistą. Co do XP to, aby utworzyć bootowalny pendrive potrzeba dodatkowych zabiegów.

Opisywałem tam zerowanie pendrive za pomocą programu Active killdisk i to o to chodziło.

Można spróbować sformatować gparted. Takiego masz?

Dokładnie takiego. Nie chodzi o cenę, bo prościej kupić nowego, ale chciałbym się dowiedzieć jak go sformatować. Jak go sformatować gparted?

maruder_best ,

Miałem taki sam problem.

Próba formatu przez Gparted też nie nic nie dała.

Z penem poszedłem do sklepu i został wymieniony na nowy.

Pozdrawiam

miałem wersje 256 mb, siadła w nim pamięć wymienili na gwarancji na nowy

maruder_best , powtórzę jeszcze raz…


  • Ściągnij program do zerowania dysku np. Active KillDisk, zainstaluj i uruchom;

  • W oknie programu (z lewej) wybierz dysk usb, który chcesz wyzerować --> powinno być coś takiego "Removable Disk … Generic USB Flash Disk (zaznacz cały dysk, nie tylko samą partycję), następnie klikasz przycisk “kill”;

  • Po kilku/klikunastu minutach dysk jest wyzerowany.