Jak sformatować pendrivea do systemu NTFS?

Witam!

Kupiłem pendrivea SanDisk cruzer micro 4GB w systemie FAT32.Mój komputer ma dysk w systemie NTFS.

Pytanie j.w w tytule. Dziękuję za podpowiedż.

Klikasz prawym myszy, wybierasz formatuj, wybierasz NTFS i koniec.

ta jasne :stuck_out_tongue: ,musisz komendą w CMD ,albo ustawiasz w opcjach dysku jako pendrive optymalizacja szybkości itp i powinna ci się DOPIERO wtedy pokazać opcja formatu NTFS w opcji formatowania.

Dziękuję za rady.

Jak to nie będzie tej opcji? Odkąd pamiętam to taką opcję w menu mam i z niej korzystam. Tylko że NTFS na pendrivie to pewne plusy i minusy. Plusy, że wrzucimy pliki większe jak 4GB (ale na pendivie 4 GB i tak tam nie ma 4 GB) chociaż to samo uzyskamy formatując na exFAT, plus też taki że mając NTFS możemy zastosować automatyczna kompresję (dobre jak wrzucamy dokumenty i inne dane które się kompresują). Minus że NTFS rezerwuje na swoje potrzeby sporo z pojemności pendrivea. Wydaję się więc że najbardziej optymalnym systemem będzie właśnie wspomniany exFAT który nie pożera dla siebie z pojemności i również zapewnia obsługę plików większych niż 4GB.

A także to że po przejściu na NTFS do naszego pendrive będą przypisane prawa dostępu,więc jeśli przyjdziemy do kogoś kto nie ma konta administratora to czasem mogą wyjść pewnie niesmaki,jak niemożliwość kompowania na pendrive plików lub ich odczyt,więc polecam odrazu po przejściu na NTFS ustawić wszystkie możliwe prawa dostępu dla wszystkich użytkowników.