Jak Sformatować VISTE ? A Zainstalowac Xp?

Witam … Mam taki problem przywiozłem sobie kompa z angli i na nim jest juz vista … ale ten system mi sie nie widzi a w dodatku jak np gram w fifa 08 to mi tak laguje ze nie idzie grac ( kompa mam dobrego ) … mam CD z XP … i jeśli normalnie formatuje ze wrzucam cd podczas rozruchu kompa to jak jest to pierwsze okno co instalator mi kopiuje pliki itd to wyskakuje mi jakiś błąd i nie idzie sformatowac a ni nic … i w tym tkwi moj problem … idzie w jakis inny sposob sformatowac kompa z visty a zainstalowac xp … ? dodam jeszcze ze raczej nic nie mam z plytką z xp bo sprawdzalem juz 3 CD i za kazdym razem to samo … JAK WYSKAKUJE MI TEN BŁĄD … TO TAM COŚ PISZE ŻE NA KOMPIE MOGĄ BYĆ WIRUSY ALBO COS Z NOWYM ZAINSTALOWANYM SPRZĘTEM ALBO COŚ Z TWARDYM DYSKIEM …

Wirusy- RACZEJ NIE BO MAM ORG. NORTONA … A WOGOLE JUZ FORMATOWALEM ALE NA VISTE I VISTA SIE NORMALNIE INSTALUJE … ?

NOWY SPRZĘT - RACZEJ TEZ NIE BO NIC NOWEGO NIE WGRYWAŁEM … ?

COŚ Z TWARDYM ? - TO JEST NOWY KOMP … WSZYSTKO DZIAŁA POPRAWNIE NIE MA ZADNYCH DZIWNYCH NIEPOKOJĄCYCH OZNAK ZE COS Z NIM NIE TAK

DODAM ZE :

system plików NTFS

Kompa :

procek : Intel® Core2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz 2.20GHz

RAM : 2038 MB

32-Bitowy system

ściągasz unlockera i usuwasz wszystkie pliki z visty ale najpierw musisz zaopatrzyć się w jakiegoś live cd i poziomu jego usunąć

hmm… Mogł byś toszke jaśniej ? na temat tego unlockera i live cd ? … bo w te klocki jestem troche ciemny …

Witam! Po pierwsze musisz mieć Windows Xp ze zintegrowanymi sterownikami SATA, ponieważ nie będzie widział dysku spod instalatora. Po drugie jak już będziesz miał zintegrowane sterowniki SATA z XP to spod instalatora wywal wszystkie partycje (podejrzewam że będzie jedna ukryta na backup systemu visty, ją też wywal) podziel normalnie dysk, klikasz dalej i powinno bez problemu pójść. Po trzecie będziesz miał problem z odnalezieniem sterowników pod XP (polecam program Driver Magician do wyszukania sterowników). Pozdrawiam!

ale wy macie problemy :smiley: