Jak sformatować Vistę z wgraną instalką?

Witam smile.gif

no coż, pewnie się nasłuchałaś, że Vista to zły system i cię naszło na reinstall… jedyne co możesz to sprawdzić czy producent dał oprogramowania do zgrania systemu na płytę/ płyty DVD do przywracana komputera do ustawień fakbrycznych…

Nic się nie nasłuchałam, komputer mi się sypie bo od paru lat nie miał formata i tyle. Proszę o odpowiedzi na temat… Napiszę jeszcze raz, że robiłam reinstall już bez płyty na tym samym komputerze a teraz nie pamiętam jak. Wiem jedynie, że zmieniałam coś w BIOS a potem po ponownym uruchomieniu komputera miałam wcisnąć dowolny klawisz i się włączała instalka. Myślałam, że ktoś miał podobną sytuacje więc tu napisałam.

Musisz zmienieć botowanie  w biosie. Wchodzisz do biosu odszukaj boot menu i ustaw jako pierwszy napęd DVD. Zapisz ustawienia wciskając f10 i enter.

Przed tym włóż do napędu płytę instalacyjną z windowsem. Po restarcie będzie komunikat o naciśnięciu dowolnego klawisza na klawiaturze.

Będzie łatwiej  kiedy napiszesz jaka płyta główna tj. producent i model płyty. Podając te dane możesz uzyskać bardziej precyzyjne instrukcje.

Jaką płytkę jak jej nie posiada? Wyraźnie napisała, że ma tz. recovery. Wejdź w panel sterowania -> odzyskiwanie -> zaawansowane metody odzyskiwania i zobacz czy masz zainstaluj ponownie system Windows.