Jak sformatować Windows Me?

Witam

Czy mógłby miu ktoś powiedzieć, jak sie formatuje windows Me czy tak samo jak Xp czy inaczej, bo nigdy jeszcze nie formatowałem Me?

inaczej, pierw musisz mieć dyskietkę startową, odpalasz kompa przez nią, jak się już odpali wpisujesz Format C:/, potem wybierasz TAK i Ci się formatuje…jak skończy, odpali Ci się instalator windowsa (musisz mieć płytkę cały czas wsadzoną z Windowsem). To chyba tyle…

A jak tą dyskietke startową zrobić?

Panel Sterowania -> Dodań Usuń Programy -> i tam jest / powinna być zakładka DYSK STARTOWY…

Jeśli to nie było w Dodań Usuń Programy, to gdzieś w Panelu Sterowania na pewno, więc tam poszukaj, ale raczej Dodaj Usuń Programy (sorry, ale nie pamiętam, bo dawno już nie miałem Me).

A nie moge tego zrobić bez tej dyskietki? Bo komp jest rozsypany i nie wiem czy uda mi sie zapisac na dyskietce. Jak nie moge juz na nim niczego instalować nawet bo sie wiesza caly (jakiś ciężki wirus). Spróbuje w każdym razie. Dzięki za rady :smiley:

nie da rady bez dyskietki, możesz uruchomić w trybie awaryjnym i zrobić tą dyskietkę.

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=63809

Tu jest napisane że można to zrobić bez dyskietki jeśli dobrze przeczytałem w cytacie w odpowiedzi

no nie wiem, może i się jakoś da :stuck_out_tongue: ja bez dysk nie potrafie, ale nie powinieneś mieć problemu w utworzeniu jej.

No myśle że raczej tak bo nawet na tym rozsypanym kompie jeszcze dało mi sie wypalić płytke Nero ostatnio gdy go używałem. Pozdro!

Możesz użyć dowolnej płyty instalacyjnej Windowsa ( w ME menu startowe to prawie to samo co dyskietka startowa).