Jak sformatować Windows Me?

(Clank) #1

Witam

Czy mógłby miu ktoś powiedzieć, jak sie formatuje windows Me czy tak samo jak Xp czy inaczej, bo nigdy jeszcze nie formatowałem Me?

(Resorte) #2

inaczej, pierw musisz mieć dyskietkę startową, odpalasz kompa przez nią, jak się już odpali wpisujesz Format C:/, potem wybierasz TAK i Ci się formatuje…jak skończy, odpali Ci się instalator windowsa (musisz mieć płytkę cały czas wsadzoną z Windowsem). To chyba tyle…

(Clank) #3

A jak tą dyskietke startową zrobić?

(Resorte) #4

Panel Sterowania -> Dodań Usuń Programy -> i tam jest / powinna być zakładka DYSK STARTOWY…

Jeśli to nie było w Dodań Usuń Programy, to gdzieś w Panelu Sterowania na pewno, więc tam poszukaj, ale raczej Dodaj Usuń Programy (sorry, ale nie pamiętam, bo dawno już nie miałem Me).

(Clank) #5

A nie moge tego zrobić bez tej dyskietki? Bo komp jest rozsypany i nie wiem czy uda mi sie zapisac na dyskietce. Jak nie moge juz na nim niczego instalować nawet bo sie wiesza caly (jakiś ciężki wirus). Spróbuje w każdym razie. Dzięki za rady :smiley:

(Resorte) #6

nie da rady bez dyskietki, możesz uruchomić w trybie awaryjnym i zrobić tą dyskietkę.

(Clank) #7

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=63809

Tu jest napisane że można to zrobić bez dyskietki jeśli dobrze przeczytałem w cytacie w odpowiedzi

(Resorte) #8

no nie wiem, może i się jakoś da :stuck_out_tongue: ja bez dysk nie potrafie, ale nie powinieneś mieć problemu w utworzeniu jej.

(Clank) #9

No myśle że raczej tak bo nawet na tym rozsypanym kompie jeszcze dało mi sie wypalić płytke Nero ostatnio gdy go używałem. Pozdro!

(Maxikazio) #10

Możesz użyć dowolnej płyty instalacyjnej Windowsa ( w ME menu startowe to prawie to samo co dyskietka startowa).