Jak sformatować windowsa 10 bez płyty z poziomu komputera

Witam serdecznie, mam wgrany windows 10 (wcześniej win 7, wgrałem darmową aktualizację), chciałbym sformatować wszystko z dysku C, ponieważ mam zamiar sprzedać komputer i chcę aby nowy właściciel miał czysty windows :slight_smile: Da się jakoś sformatować tak żeby było jak za pierwszym uruchomieniem win 10? Wiadomo, że jak usunę wszystkie programy itd. to nie da tego samego efektu co pierwsze uruchomienie windowsa 10. Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

Nie “formatuje się z dysku C” tylko można sformatować dysk C  (jego partycję) po której to czynności partycja będzie pusta. Tak samo jak nie można sformatować Windowsa.
Ty chcesz po prostu ponownie zainstalowac system.

Ściągnij obraz systemu i zapisz na płycie lub pendrive i zainstaluj system. Tu masz narzędzie do tego: http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html

właśnie zbytnio nie mam jak to zrobić a chciałbym po prostu zrobić jak w telefonie funkcją “przywrócenie do fabrycznych ustawień”, myślę, że wiesz o co mi chodzi :stuck_out_tongue: da się jakoś zrobić??

Wszedłem w >Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne i znalazłem opcję oczyszczanie dysku. To zadziała bez usuwania windowsa a tylko czyszczenie go? :slight_smile:

Możesz przywrócić system do ustawień fabrycznyh Start --> Ustawienia --> Aktualizacja i zabezpieczenia  --> Odzyskiwanie --> wybierasz pierwszą opcję.

Witam, pozwolę dołączyć się do tematu. 

 

Czy jak się się przywróci system do ustawień fabrycznych z tą opcją to czy przypadkiem nie powróci system do poprzedniej wersji systemu z przed aktualizacją?

 

Nie

dzięki za odpowiedz :slight_smile:

 

“jak sformatować windowsa 10”

 Pytanie dość nowatorskie bo każdy wie że formatuje się nośniki a nie ich zawartość.