Jak sformowac baterie w noki 5310

Witam

Prosze was o pomoc, jak sformowac baterie w noki 5310.oczywiscie suzkalem na google, ale co strona to pisza inaczej ;/ a ja chcialemsie dowiedziec fachowców, ktorzy sa na tym forum, jak prawidlowo sformowac baterie.

czekam na odpowiedz

pozdrawiam

Najpopularniejszy proces formatowanie akumulatora tel.:

1.Nowa baterię rozładować na max

2.Baterię podładować na max (w punktach sprzedaży tel kom. podają że najlepiej ładować około 12H)

  1. Rozładować baterię

  2. punkty 2 i 3 powtórzyć jeszcze 2 razy

Czyli trzy razy rozładować i naładować na maxa baterię.

jeśli jest to polimer to już się jej wręcz nie powinno formatować, przynajmniej mi tak powiedzieli w se, ja nie formatowałem i trzyma mi ok 2 tyg, koleżanka formatowała i jej trzyma 3 dni

wiec nie formowc jej ?? normalnie ja lądowac do pelna i nie dopusic do rozladowania??

W bateriach litowo–jonowych i litowo-polimerowych nie tylko nie zaleca się formowania, a wręcz zakazuje się ich całkowitego rozładowania bo nie posiadają one efektu pamięci i zaleca się ich doładowywanie gdy pozostaje jeszcze ok. 30 procent stanu :slight_smile: Każde całkowite rozładowanie tego typu akumulatora drastycznie obniża jego sprawność, a czasem doprowadza do jego zniszczenia.

nie sluchaj ich zadzwon do nokia i sie dokladnie zapytaj oni ci powiedza mi powiedzieli ze nie trzeba formowac baterii pozdro

no iec u mnie tez sie nie forumje bo te baterie sa te same :)(Li-jon)