Jak się chronić przed NetCut'em?

Mam mały problem w mojej małej sieci LAN. Jeden “kolega” zaczął się bawić netcutem i odłącza mnie od neta, musze zmieniać za każdym razem ip i restarować kompa :\ Kiedyś przekopałem google w poszukiwaniu lekarstwa na to, ale okazało się, że to nie jest takie proste… ten program jest mały, ale baaaaardzo sprytny i żadne firewalle etc. nic nie pomagają.

Czy ktoś zna się na tyle, że mógłby prostym językiem krok po kroku opisać, jak się przed tym ustrzec ? (zaznaczam, że na pomoc admina nie mogę liczyć, bo wie mniej więcej tyle samo co ja, bo to kolega :P) Łącze jest rodzielane przez XP na kompie tego kolegi-admina

Z tego co pamiętam, trzeba było tworzyć jakieś pliki .bat, potem jeszcze przypisywać na stałe adresy MAC czy coś takiego… jestem pewien, że na tym forum znajde pomoc :slight_smile:

mam nadzieje,ze nie bo temat jest bardzo sliski i zamiast pomoc moze wielu osobom zaszkodzic

jedyne co ci moge podpowiedziec -strzała :slight_smile:

No nie wiem, gdzie się takie dzieci rodzą. Poproś tego kolegę, który jest adminem, żeby odpiął mu wtyczkę :slight_smile:

powiem tak…idziesz w dobrym kierunku. odpowiedzieć dokładnie nie moge bo jest to zabronione ale jak mi moderatorzy pozwolą podam ci link z opisem korzystania z tego programu. może pomoże ci to w ochronie komputera.

“z tego programu” czyli z jakiego ? Zawsze istnieje PW, pamiętasz ? :stuck_out_tongue:

Ps. a mógłby mi ktoś w miarę prostu i zrozumiale napisać, jak mogę u siebie na win98 zrobić “statyczny wpis arp łączący MAC adres serwera z jego IP” <-- bo to podobno może pomóc…

mam nadzieje że przynajmiej ten link moge podać - http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artyk … d=29349805

jest to opis jak się zabezpieczc przed tym programem.

możesz przecież poszukać na

gogle

dzięki za link, ale byłem tam już wczesniej i jakoś nie zbyt jasno jest wyjaśnione JAK zrobić te statyczne wpisy…

Ja ci dam dobrą rade,mimo że wiele ci nie pomogęale ja na twoim miejscu wybrał bym,sie dio niego i wpierw wytłumaczyłbym,mu parę spraw dobrego zachowania,a jak by nie pomogło to wtedy…potrenował bym na gostku boks, i kincboxing [nie wiem czy dobrze napisałem]…

Podejrzewanm,ze szybko by soibie dał spokój z takimi śmieciami…

:lol:

A tak na poważnie,z adminem pogadac,sie nie da?? wogóle??

Wiec powiedz mu ze jak nie zrobi porządku z tym,to zapłaty za neta w przyszłym miesiącu nie zobaczy[zreszta w umowie masz napewno napisane iż korzystac mozesz bez żadnych przeszkód]

Jak tak,to jestes na wygranej drodze.