Jak się czyta angielskie słowa?


(Piecuch21) #1

Będzie ktoś miły i mi to wytłumaczy lub pod stronę bądź forum na której jest to objaśnione ? A może da mi link do strony w której wpisuje słowo i klikam na głośniczek ale wolałbym umieć czytać każde słowo i wymawiać daną litere niż uczyć się tego za pomocą głośniczka :frowning:


(fiesta) #2

Nie ma, możesz poznać co najwyżej zasady ogólne:

http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8

No to jak obierasz taką metodę to życzę powodzenia, wszystko zależy od kontekstu, gdzie dana litera usytuowana jest w wyrazie, w towarzystwie jakich innych liter itp.


(Darek Dziuba) #3

Ja posiadam zainstalowany słownik "Longman Słownik Współczesny". Wpisujesz angielskie słowo a on je czyta i już wiesz jak się je wymawia, dodatkowo oczywiście tłumaczy. Polecam


(Heyapi) #4

Spróbuj to http://www.wykop.pl/ramka/252892/mowiacy-slownik-angielskiego-online/


(Kpc21) #5

Język angielski ma to do siebie, że prawie każdą literę czy konstrukcję można wymawiać na wiele sposobów, przy czym w wielu przypadkach trudno znaleźć jakiekolwiek tego uzasadnienie. Czasem wymowa się zmienia przy odmianie, a pisownia pozostaje ta sama (a czasem odwrotnie) - dotyczy to szczególnie czasowników nieregularnych. Sposób jest jeden - uczyć się słówek z wymową.

Angielski to niestety nie polski czy niemiecki, gdzie masz jasne reguły.

A wymowa jest w Google Translate. Wpisujesz słowo po polsku czy angielsku, ustawiasz tłumaczenie na angielski (jeśli słowo już będzie po angielsku, po prostu nie zostanie przetłumaczone) i klikasz w głośniczek.


(skandyn) #6

Dodatek do Firefoxa:

Pozdrawiam.


(Simplex111) #7

Musisz jeszcze wziąć pod uwagę różnice pomiędzy wymową brytyjską i amerykańską.

Do nauki wymowy słówek i nie tylko polecam znakomitą stronę thefreedictionary.

Masz tutaj zarówno słownik, jak i encyklopedię w jednym. Jak nazwa wskazuje oczywiście za darmo. Dodatkowo możesz ustawić, aby dane słowo, a także zwroty zawierające te słowo, były tłumaczone na dowolny język, w tym polski. Aby wyświetlić definicję jakiegoś słowa na stronie po porostu je dwukrotnie kliknij


(kijek) #8

Moim zdaniem dosyć dobrym rozwiązaniem jest słuchanie muzyki z anglojęzycznym wokalem i śledzenie tekstu jednocześnie, a także zakup słownika polsko-angielskiego/angielsko-polskiego, w którym obok wyrazu znajduje się transkrypcja.


(Jjoasz) #9

na poczatek, proponuje dwoch Londynczykow, Walijczyka, Szkota i Irlandczyka i chyba Angielka - wszyscy od lat mieszkaja w poludniowej Angli, czyli w Londynie ->

i najlepsze http://www.youtube.com/watch?v=S-hfXEMVZjo&feature=related :lol:

nie ma generalnie zasady, jak dokladnie wymawiac dane slowo - kiedys czytalem fajna rozprawke na temat slowa 'sun' - teza byla taka, ze im wyzej na mapie, tym bardziej przypomina slowo 'son' 8)

na koniec, cos dla wprawnych uszu:

(polecam piosenke koncowa) :wink:

ps. co do wymowy jeszcze, ostatnio bylem w cukierni pakistanskiej i chcialem wziasc kilka kawalkow torta orzechowo-czekoladowego, dla pewnosci zapytalem sie czy zawiera w sobie jakies pine nuts, na co sprzedawca zrobil sie czerwony i ledwo wycharczal czy robie sobie jaja... bo, on penisa nie wsadza do torta :roll:


(matio) #10

Polecam bardzo rozbudowany, ogromny zasób słów http://dictionary.cambridge.org/


(lukasz_n) #11

w angielskim w wiekszości to zalezy od kontekstu, czasami piszesz tak samo, czytasz innaczej (np nieregularny READ), najlepiej to ucz sie słówek z wymową.


(Engardo Alvarez) #12

Oxford Wordpower - wpisujesz słowo i tłumaczy wraz z wymową z ,,głośniczka'' :smiley: