Jak się dostać do partycji z ustawieniami fabrycznymi?

(system) #1

Czy ktoś wie, jak można spod Windowsa bądź przy uruchomieniu komputera uruchomić partycję z instalatorem Visty i ustawieniami fabrycznymi laptopa? Z tego co widzę, to tylko GRUB widzi tą partycję (sda1 10 Gb). Może jest jakiś inny sposób, by ją uruchomić? Nadmieniam, że nie chodzi mi o eRecovery Manager.

(lukjac) #2

Ale po co chcesz tam się dostać, żeby pooglądać pliki, czy żeby

czyli przywrócić obraz partycji systemowej?

(system) #3

Dokładnie tak, chcę uruchomić partycję z instalatorem Visty.

-- Dodane 10.01.2010 (N) 19:25 --

Wiesz, jak uruchomić tą partycję?

(fiku$) #4

To jakieś podchwytliwy temat? Wystarczy włożyć do napędu płytę recovery i ona odszuka tą ukrytą partycje z systemem. Po czym system się zainstaluje z fabrycznymi ustawieniami.

(lukjac) #5

Przy ładowaniu biosu pewnie musisz wcisnąć odpowiedni klawisz, poczytaj w dołączonej dokumentacji

(system) #6

No właśnie w instrukcji nic nie pisze, dlatego pytam tutaj. Zapewne o jakiś klawisz chodzi, tylko jaki?

(fiku$) #7

Spróbuj wcisnąć "pulsacyjnie" F1 albo F11 ew. Delete itp.

(Grzegorzreszel) #8

ściągnij program Gparted (wersja .iso). Zbootuj go i zmień flag partycji recovery na boot. Na moim Lenovo Y-530 zadziałało bez problemu. Nawet można było wtedy recovery odpalić z obrazu znajdującego się na dysku twardym co bardzo zwiększyło szybkość odzyskiwania systemu w stosunku do odczytywania płyt recovery. Oczywiście po odzyskiwaniu systemu przy pomocy płyty z Gparted zmień flag partycji C na boot żeby odpalić system.

(system) #9

Wiesz, wolę raczej takich operacji nie robić, bo mogę coś sknocić. Ale dzięki Dimatheusowi wynalazłam opcję w eRecovery Management, która odzyskuje Ustawienia fabryczne, po czym lapek się restartuje - co karze przypuszczać, że chodzi o uruchomienie tej partycji.

-- Dodane 01.02.2010 (Pn) 9:11 --

Aktualnie mam Widows 7. Żadne z tych klawiszy nie działają, e_recovery nie da rady zainstalować pod win 7. W BIOSIE mam natomiast pierwsze CD/DVD drugie jakieś IDEO Hitachi a trzecie i pozostałe to USB. Nigdzie nie widzę partycji recovery by móc ją ustawić za pierwszą. Ktoś ma jakiś pomysł? Już w ogóle nie uda się tej partycji uruchomić?