Jak sie dostac do wiersza polceń przy botowaniu Visty?

wyglądało to tak:

mam klawiaturę z milionem dodatkowych przycisków, zainstalowałem sterwonik z płyty (dla XP), restart i … bez żadnych wcześniejszych komunikatów nie reaguje klawiatura i mysz, jak by ich nie było, nawet fizyczne sprawdzenie obecności wtyczek w komputerze nie pomogło.

No to restart wywołane okno opcji botowania wybieram: safe MODE dla usunięcia urządzeń lub sterowników (w oknie wyboru sposobu uruchamiania visty klawiatura działa) w safe mode ten zestaw NIE! - restart i zacząłem poszukiwanie tego czego nie znalazłem do tej pory mimo, że szlag mnie trafił i zainstalowałem po formacie dysku od nowa.

Pytanie brzmi: jak podczas wyboru uruchomienia visty (safe, normal, itp.) wywołać okno poleceń (coś jak dos) po to żeby np. przywrócić poprzednią wersję rejestru?

dla ułatwienia dodam:

  1. równolegle na drugim dysku jest xp i tam działa klawiatura i mysz ok

  2. przywróc poprzednie ustawiania systemu też nie pomogły

  3. a jak nie działa klawiatura i mysz to przecież nie uruchomię przywracania systemu. Chyba że czegoś nie wiem da się to uruchomić przed odpaleniem systemu w trybie textowym.

  4. safe mode z wierszem poleceń też nie pomaga mysz i klaw. martwe

P.S.

a w98 miał taką piękną opcję przy botowaniu z cd od razu odpalał DOS-a wchodziło się na c: i grzebało gdzie chce. A V VIśCIE SIĘ NIE DA!

Wiersz poleceń (całą konsolę cmd z wszystkimi opcjami) można wywołać bootując z płyty instalacyjnej Vista, po kliknięciu na Repair, a następnie SHIFT-F10 (lub kliknąć bodajże Open command prompt).

Też miałem taki problem.

Odłącz tą klawiatrue i bez niej włącz kompa póxniej pyszką odinstaluj oprogramowanie od klawiatury i zrestartuj kompa powinno być już ok.

Ok jak widac to niekompatybilność oprogramowania klawiatury z vistą.

Trzeba to zgłosić do M$ lub producenta oprogramowani od klawiatury( w szczególności do tego drugiego)