Jak się formatuje bios

Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jak się formatuje bios i co po tym sie dzieje. Czy jak mam zainstalowany Windows i sformatuję bios to będę miał dalej system i wszystko będzie jak przed formatowaniem (oprócz ustawień biosu).

BIOSu się nie formatuje!!

Chyba chodzi Ci o formatowanie dysku twardego, a jest to usuwanie z niego wszystkich plików ( w tym Windowsa) i instalacja od nowa.

Biosu się nie formatuje, lecz wgrywa na nowo, czyli aktualizacja Biosu. Można to robić bez szkody dla systemu. Jednak nie rób tego, dopóki nie pojawią się z nim jakieś problemy.

Biosu się nie formatuje tylko ewentualnie robi się jego upgrade do wyższej wersji ewentualnie przywraca się ustawienia optymalne lub fabryczne bo jak faktycznie sformatujesz bios to będziesz mógł iść do sklepu po drugą płytę główną.

Ewentualnie możesz sformatować dysk twardy ( chyba o to ci chodziło :smiley: ) I tak jak sformatujesz dysk to o ile nie masz innych partycji stracisz wszystkie dane.

Nie nie, chodziło mi o bios, często słyszałem na podwórku, że Bios się formatuje itd i posłuchałem ich trochę hehe. Dysk twardy umiem formatować :stuck_out_tongue:

Ustawienia fabryczne biosu umiem przywracać, tak myślałem, że nie da się sformatować tylko po prostu ustawienia fabryczne przywrócić bądź zaktualizować stery.

Dziękuję za odp :smiley: