Jak się jeździ w need for speed shift?

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem NFS shift. Zaczynam się pomału denerwować z jednego powodu: jak tu się do cholery skręca? Kierownicy nie mam, więc muszę sobie radzić na klawiaturze (może na coś nazbieram). Ogólnie rzecz biorąc samochód bardzo późno reaguje na naciśnięcia strzałek, co powoduje, że zaczynam tracić nad nim kontrolę. Brakuje mi przyczepności. Nawet najmniejszy zakręt o załóżmy 20 stopni kończy się dla mnie wpadnięciem w poślizg i uderzeniem bandę. Tyczy się to głównie toru spa i pierwszych zakrętów.Może mi ktoś powiedzieć, jak tu jeździć?

to wszystko co piszesz jest normalne dla tej gry. na klawce nie pograsz dlugo. przesiadlem sie na kierownice i teraz ciagle wygrywam bez wiekszego problemu. zmiana ustawien kierowania niewiele daje. bez kierownicy nie podchodz do tej gry - innej rady nie moge dac.

…nie koniecznie kierownica- ja od kierownicy wole pada i to na padzie gram w Shifta i skręcam bez problemu :slight_smile: Cordless RumblePad 2

a ja gram na klawiaturze i no cóż. Trochę band się na początku zaliczyło, ale już nabrałem wprawy i prawie każdy wyścig na 1 lub 2 miejscu.

A może mi ktoś powiedzieć, jaka będzie najlepsza? http://allegro.pl/item761460371_kierown … 3_ps2.html oto moja propozycja ale do końca aukcji jeszcze aż 5 dni. :frowning:

uzywanej bym nie kupil. nigdy nie wiesz jakie dziecko sie tym bawilo i co z tego zostalo. kierownica to jednak delikatne urzadzenie.

W ustawieniach sterowania można ustawić czułość.

Jak się trzyma cały czas “gaz” i wchodzi w zakręt to nie ma co się dziwić.

Rozwijanie prędkości > dohamowanie przed zakrętem > pokonywanie zakrętu bez gazu lub na jego wyjściu

Ale ta kierownica jest jako “nowa” została tylko raz uruchomiona. Mógłby właściciel jakieś real foto wkleić. :slight_smile:

Kończę Shifta na “średnim” poziomie trudności, gram od zawsze na klawie…jestem od zawsze praworęczny, a steruję strzałkami na klawie…lewą dłonią, którą nie potrafię własnego imienia na kartce napisać! Prawą nie potrafię wygrać wyścigu na “łatwym” poziomie :smiley: Kierownicą pewnie nie przejechałbym czysto okrążenia. Podziwiam ludzi, którzy na klawie grają w piłkę nożną, albo padem na konsoli w fps-y :o

wow… :stuck_out_tongue:

ale granie na kierownicy jest prostsze niz sie wydaje, ja tez nie sadzilem ze bedzie mi lepiej szlo niz na klawiaturze, a jednak…

Ziomek Zemsty , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif