Jak się kasuje klatki w virtualdubie?

Mam plik avi, ktory jest ciut za dlugi i chcialbym obciac niepotrzebne ostatnie klatki filmu. Jak to się robi w virtualdubie?

Uruchom Virtual Dub’a i otwórz film. Przesuń pasek przewijania filmu w miejsce, od którego chcesz skrócić projekcje (np. początek końcowych napisów). Z menu Edit wybierz Set selection start (klawisz [HOME]). Teraz ustaw pasek przewijania np. na samym końcu filmu i z menu Edit wybierz Set selection end ([End]). Po tym zabiegu, niewiele poniżej paska zauważysz dwa małe punkciki. Są to miejsca (od-do), które sobie ciachniesz, aby skrócić film. Czynność tą wykonasz wybierając z Edit opcję Cut ([CTRL] + [X]). Aby szybko zapisać dokonane zmiany, z menu Video wybierz Direct stream copy , a następnie z zakładeczki File - Save as AVI ([F7]).

Serdecznie pozdrawiam, życząc udanego montażu! :stuck_out_tongue:

Używam programu Virtualdub 1.3a z polską wersją językową. Jest tam ‘wybór zakresu pasma’ i tez ‘bezpośrednia kopia strumienia’ (direct stream copy), jest tez ‘skasuj klatki’. Wykonuję wg twojej instrukcji, ale program nie kasuje mi tych klatek. Zaznaczam poczatek i koniec, nastepnie naciskam ‘skasuj klatki’ i nic sie nie dzieje, gdy sprawdzam, te klatki wciąż tam są. Dlaczego? :frowning:

Ściągnąłem program taki jaki trzeba i jakiego zapewne używasz tzn. virtualdub 1.5.10 i poszlo jak po masle :lol: Jest O.K.