Jak sie ma AMD Athlon do Inteli?

Witam!

Jestem w trakcie kupowania kompa nowego i zaproponowano mi procek: AMD Athlon 64 X2 4000+ BOX (Socket AM2, 65W). Zazwyczaj jak pisszą jakieś wymagania gry to pisze dla Inteli, np:Intel Pentium 4 2.8 GHz Intel Core 2.0 GHz… Chciałbym sie spytać na poziomie jakiego intela jest ten ww AMD Athlon

Przy dwóch rdzeniach athlon jest o paredziesiąt % mniej wydajny od c2d

Jak na wymaganiach jest napisane 2-3Ghz P4 to na twoim amd spokojnie pójdzie

BTW Większy nacisk jest na grafike

thx, rzadko która gra ma w wymaganiach wiecej niz 3Ghz

Sorry, ale dla mnie stwierdzenie że Athlon jest paredziesiąt % mniej wydajny to są brednie , nie mające poparcia w niczym. Może 2-3% ta ale nie paredziesiąt. Zarówno x2 jak i C2D są za wolne dla dzisiejszych kart graficznych. Są gry gdzie Wydajniejszy jest X2 a są gry gdzie C2d jest szybszy. I tyle

Tomek_1980 nie bądź fanboyem amd prawda jest taka że zegar w zegar X2 z C2D przegrywa około 10-30%

rafal92 nie jestem fanboyem, ale mnie dobijają takie porównania. Wszyscy jadą teraz na AMD ze takie że owakie. A od kiedy zegar świadczy o wydajności procka. Ważna jest głównie ilość operacji w jednym cyklu zegara jaką może procesor wykonać a także predykcja skoków. Przeanalizuj sobie historię Intela który zawsze twierdził że zegar jest najwazniejszy. Nie kto inny tylko intel zawsze robil procki mające dużo większy zegar niż AMD. A jakoś C2D ma niskie zegary (1,6GHz, 1,8GHz itd). Dziwne prawda? Czyzby robił tak samo jak AMD ?A AMD robiło procesory o mniejszym zegarze ale wydajniejsze. 2GHz w Athlonie równało się 3 GHz w Intelu. Co z tego że Intel ma 4 lub 8MB pamięci podrecznej jak ta ilość tylko w kilku aplikacjach ma znaczenie. Niech producenci sofware bedą fair i niech optymalizują kod zarówno pod AMD jak i Intel. Wtedy zobaczymy jaka będzie prawdziwa wydajność obu producentów. Nowy procesor Phenom jezeli chodzi o odczyt i zapis do pamięci bije na głowę Quada Intela a wiadomo że to pierwsze rewizje procesorów AMD. Tak samo płyty główne do Phenomów teraz są niezabardzo dopracowane.

:x Przecież to nie producenci mają się ustosunkowywać do sprzętu, tylko sprzęt do aplikacji… Nie ma co gadać, bo Intel jest wydajniejszy zegar w zegar. To przecież nie jest nikogo wina, że AMD robi trochę mniej wydajne procki, niż Intel. Być może w przyszłości się to zmieni.

Phenom miał konkurować z Penrynem…

AMD było lepsze od Intela do czasu pojawienia się C2D. Teraz we wszystkich testach etc. wyraźnie przegrywa z Intelem.

Może konkurować ale z Q6600 :slight_smile:

Phenom, to odpowiedź AMD na Quada od Intela, a Penryn jest natomiast odpowiedzią Intela na Phenom’a.

jak bys nie wiedzial, intel musi miec duzo cache’u zeby jak najmniej odwolywac sie do pamieci ram bo nie posiada kontrolera jaki ma amd .

Ale nie przybywa mu z tego względu więcej niż 1% realnej wydajności…

Troszke ulepszeń i AMD musi wyjść na swoje, innaczej my wszyscy - konsumenci, będziemy mieli przewalone i na rynku procesorów i kart graficznych…

Najważnieszy dobrze napisany soft!

fakt, jak AMD czegoś nie zrobi (nowe rewizje phenomów mają mieć poprawiony kontroler pamięci L3 w tych obecnych to właśnie pamięc L3 jest piętą achillesową phenoma…) bo jak nie to intel wprowadzi takie ceny, że nasze portfele będą dużo chudsze a przecież w Polsce i tak tanio nie jest… co do kart graficznych to tutaj sytuacje jest lepsza, AMD nie odstaje tak od nvidii jak obecnie AMD od intela… dla AMD teraz ratunkiem będzie zjechanie z cen (chociaż drogi nie jest, to raczej sprzedawcy w Polsce drą ile wlezie) i solidna praca nad nowym rdzeniem, gdy w 2008r będą przenosić phenoma i athlona w 45nm

tak wiem, ale pomysl ile c2d by tracil mocy zeby nie miał tyle pamieci? amd tu jest lepsze. dopiero nehalem chyba bedzie miec ten kontroler i 2 generacje HT- to moze byc hicior, zapewne da to co najmniej 30% mocy wiecej przy wielu watkach.

Pooglądaj testy serii E21x0 :D:D

brednie, seria E21x0 nie wiele odstaje od proców z 4mb cache.

Intel zaprojektował po wielu latach dominacji AMD po prostu lepiej swoje proce, każdy to musi przyznać… teraz to AMD niech się poci aby odzyskać klientów, bo jesli nie to i dla nich (dla AMD) jak i dla nas na dobre to nie wyjdzie…

Mnie boli najbardziej to że przez tyle lat intel lansował najgorszą architekturę świata, czyli NetBurst, dostając niewyobrażalne baty od ati i mimo to przez tak wiele lat AMD nie zagarnęło należnej mu części rynku… Człowiek to bardzo ciekawa istota, panowie od marketingu napewno ze mną się zgodzą…

to prosze odpowiedzcie mi który jest lepszy: intel c2d e2160 czy AMD Athlon 64 X2 4000+

jeśli podkręcasz intel, jeśli nie amd